Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Luboš Vlček končí na pozici šéfa Škoda ČR

Šéf Škoda ČR Luboš Vlček končí k 1. září ve funkci. Na pozici působil od roku 2014 po několikaletém působení ve společnosti Volkswagen Group China. Kam se přesune a kdo ho nahradí na pozici šéfa českého importu?

Vlček byl odpovědný za veškeré prodejní, marketingové a poprodejní aktivity značky na domácím trhu. Nahradí ho dosavadní šéf prodeje na českém trhu Jiří Maláček. Vlček ve Škodě zůstane, bude nově odpovídat za aktivity značky Škoda v západní Evropě, informovala automobilka v tiskové zprávě.


V poslední době nejde o jedinou významnou personální změnu ve Škodě Auto. Na začátku července automobilka oznámila, že ve funkci skončí předseda představenstva Bernhard Maier. Jeho nástupce zvolí představenstvo společnosti v srpnu. Už předtím se vyměnil člen představenstva zodpovědný za nákup, Dietera Seemanna nahradil Karsten Schnake.
Luboš Vlček působí ve společnosti Škoda Auto a koncernu Volkswagen od roku 1992. Na pozici vedení českého zastoupení značky Škoda nastoupil v lednu 2014.


„Dnešní úspěch značky Škoda na domácím trhu je zásluhou celého škodováckého týmu, od výrobního závodu přes importérskou organizaci až po naši dealerskou síť,“ řekl Vlček.Měl jsem možnost mnohokrát mluvit s panem Lubošem Vlčkem a každé setkání ve mně zanechalo hluboký dojem. Je nejen skvělý manažér značky Škoda, ale hlavně skvělý a přátelský člověk.


Jedna příhoda za všechny. Jednou jsem takhle postával u silnice pod Troskami a čekal na průjezd automobilových veteránů. Když tu kolem mě projel „balík“ asi čtyř desítek cyklistů všech věkových kategorií a jeden z nich zastavil se slovy: „ Vy mě asi nepoznáváte?“ Přiznám se, že v přilbě a brýlích jsem do chvíle než promluvil, nevěděl. Pak mi to bylo jasné. Byl to pan Luboš Vlček. Takový okamžik si člověk pamatuje na celý život. Ještě jednou díky za něj.


Maláček přišel do Škody v lednu. „Nová pozice je pro mě velkou výzvou. Jsem rád, že mohu být součástí úspěšného příběhu domácí značky,“ uvedl Maláček, který se ve funkci musel vypořádat mimo jiné s koronavirovou krizí.Rozhodně stojí za přečtení


https://ekonomickydenik.cz/stoji-za-odchodem-sefa-skody-auto-proc-bychom-se-pred-novym-vedenim-meli-mit-pozoru/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_req_id=EOG1YGfBMZH-202007221940&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.boxŠkoda
+ JL 24.7.2020

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar