Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Lipský autosalon se otevírá

Vzhledem k tomu, že se letos nekoná autosalon osobních automobilů ani v Brně ani ve Frankfurtu nad Mohanem, tak jedinou nejbližší příležitostí, kde vidět poslední novinky je největší středoevropský veletrh v Lipsku.

 

Brány výstaviště se pro veřejnost otevřou v sobotu 1.dubna a až do 9.dubna mohou návštěvníci spatřit většinu novinek, které měly svoji premiéru v Ženevě.

Mezi nimi jsou i tři světové premiéry - Ford Focus CNG a Smart Fortwo, oba na zemní plyn a Peugeot 306 HDI s filtrem pevných částic. Ale není vyloučené ani další překvapení. Seznam nejnovějších sériových modelů i studí lze nalézt na http://www.ami-lepzig/.  Za všechny jmenujme například BMW Z4 Coupe, Opel GT, Porsche 911, Peugeot 207, Kia Carnival, Mazda 3, pochopitelně nebude chybět Škoda Roomster. Lancia svými modely Aurelia, Lambda a Stratos připomene 100. narozeniny, velká expozice bude už tradičně věnována automobilům na zemní plyn. Ze závodních strojů vzpomeňme třeba Chevrolet Lacetti pro MS cestovních automobilů WTTC,  Mitsubishi 200 Strakar pick-up nebo monopost Honda F1. Z aktuálních studí upoutá jistě Dacia Logan Steppe jako předzvěst kombíku, atraktivní Renault Captiva, Volvo C30, Subaru B5 či B9 nebo VW Concept A.

Automobily si mohou návštěvníci nejen prohlédnout, ale řada firem nabídne své aktuální modely k testovacím jízdám. Řidičské schopnosti si lze vyzkoušet také v Hondě 2000 roadster na speciální slalomové dráze. Zkušení instruktoři vás zase svezou po velice náročné terénní dráze, na níž vám budou demonstrovat schopnosti současných offroadů.

Součástí veletrhu je mj. výstava „Automobilový svět zítřka" prezentující designerské studie firem jakou jsou Ital Design, Bertone, Pininfarina, Rinspeed, Edag a další.

Osobní automobily, offroady a SUV doplní ještě přehlídka lehkých užitkových vozidel Citroën, Hyundai, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, VW, Ford a další.

K tradicím autosalonu AMI patří také odborný veletrh AMITEC, který se však pořádá pouze do 5.dubna. Jeho náplní jsou mj. díly, vybavení dílen a servisů, odtahová a vyprošťovací technika, péče a údržba vozidel a vše co souvisí s garážovou technikou.

Z Prahy se lze dostat do Lipska dvěma cestami. Jedna vede přes Horu S.Šebestiána a Chemnitz, kde najedete na dálnici směr Drážďany a na dálničním kříži Dreieck Nossen odbočíte na Lipsko. Druhá směřuje přes Drážďany, kde lze ještě před centrem odbočit k dálnici a po ní pokračovat na Lipsko.

Otevřeno je denně od 9 do 18 hodin, vstupné v ČR stojí 265 Kč, na místě pak zaplatíte za vstupenku 10 eur.

 

Aleš Hodouš

 


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar