Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Lipsko zve na dubnový autosalon

Auto Mobil International, největší středoevropský autosalon, je jedním z nejrychleji se rozvíjejí a nejvíce navštěvovaných veletrhů v Německu. Od 14. do 22. dubna se na ploše 130 000 m² představí celkem 470 vystavovatelů z dvaceti zemí, což představuje nový rekord.

Na veletrhu budou zastoupeny všechny nejdůležitější značky z celého světa, poprvé také Kaipan ze Smržovky nebo japonské Isuzu. Po dvou letech opět představí své nové modely německému publiku čínský výrobce Brilliance Jinbei Automobile „Osm výrobců automobilů – Audi, BMW, Citroën, Daihatsu, Honda, Kia, Lexus a Škoda výrazně rozšířilo svou výstavní plochu“, říká Matthias Kober, ředitel projektu. Očekává se zhruba stovka premiér v oblastech osobních automobilů, lehkých užitkových vozidel nebo offroadů. Největší nárůst zaznamenávají letos lehká užitková vozidla, v nichž je přihlášeno dvakrát více vystavovatelů než vloni. Své novinky předvedou mj. Citroën, Fiat, Hyundai, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Volkswagen a premiéru oslaví také Isuzu.
Tradičně velká část haly číslo 3 bude vyhrazena automobilům na plynový pohon, které jsou stále dokonalejší. Na společném stánku předvedou ADAC, výrobci, Spolkové ministerstvo životního prostředí s členy iniciativy „plyn jako pohonná hmota“ výběr dostupných sériových modelů a informovat o aktuálních možnostech podpory při přechodu na plynový pohon.
Okolí lipského výstaviště také poslouží ke zkušebním jízdám, pro které nabídne zhruba dvacet vystavovatelů stovku svých nejnovějších modelů osobních a užitkových automobilů. Stačí mít jen řidičský průkaz a vyplnit přihlášku na stánku dotyčné firmy. Vloni využilo této možnosti 15 000 návštěvníků.
Součástí AMI Leipzig je od roku 1998 odborná výstava AMITEC, která však trvá pouze od 14. do 18. dubna. Letos projevilo zájem 250 vystavovatelů servisní, opravárenské a dílenské techniky. Z toho důvodu musela být výstavní plocha zvětšena o 10 procent.
Tradicí autosalonu se staly doprovodné výstavy a programy. Nejzajímavějším bude bezpochyby expozice „auta s křídlovými dveřmi“, která se uskuteční ve skleněné hale. Více než třicet automobilů bude rozděleno do čtyř kategorií – sportovní (např. Lamborghini), legendární (Mercedes Benz SL 300, De Lorean, Melkus), koncepty (Rinspeed, Bertone, Pininfarina) a tunig. O detailním seznamu exponátů vás budeme informovat později.
Další zajímavá vozidla – historické závodní, soutěžní, autokrosová, motocykly budou k vidění na zvláštní výstavě 50 let motoristického svazu ADMV. Německý autoklub AvD přiopraví společně s časopisem Auto Bild soutěž v parkování, na slalomové dráze si mohou zájemci vyzkoušet svoji zručnost s Hondou Civic Type-R. Zkušení instruktoři zase předvedou schopnosti terénních automobilů na speciální „horské“ dráze s extrémním stoupáním i klesáním nebo bočním náklonem. Svezení můžeme vřele doporučit. Pro tuto akci připraví své nejnovější modely patnáct značek z USA, Asie a Evropy.

Praktické rady
Termín: AMI 14. – 22. dubna (AMITEC 14.-18.4.)
Otevírací doba: 9 – 18 h
Vstupné: 10 eur (v předprodeji OMV nebo v pobočkách Autoturistu 260 Kč)
Info: www.lipskeveletrhy.cz

Jindřich Lasík, 9.2.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar