Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën 100 let
Alcar - Konfigurátor kol

Legendy budou letos na holešovickém výstavišti

Ojedinělá automobilová slavnost LEGENDY vstoupí v příštím roce do svého 5. ročníku. Ten bude velmi výjimečný nejen svým tematickým zaměřením, ale především přesunem do celého areálu Výstaviště Praha v Holešovicích, a to v termínu 8.-10. června 2018.

V loňském roce přivítali organizátoři automobilové slavnosti LEGENDY přes 40 tisíc návštěvníků, což potvrdilo obrovský zájem veřejnosti o tuto motoristickou akci. Zároveň to však byl velký závazek pro pořadatele, posunout tuto akci opět o stupeň výše, především v rovině kvality obsahu a komfortu pro návštěvníky slavnosti.


Z Bohnic do Holešovic

„Stáli jsme před rozhodnutím, jakým způsobem zlepšit a obohatit naši slavnost pro oslavu jejího jubilea. Po zralém uvážení celé situace a s vědomím významu celé akce v roce konání, kdy slavíme 100 let Československé republiky, jsme se rozhodli přesunout LEGENDY do stále více modernizovaného areálu Výstaviště Praha v Holešovicích. Již v tuto chvíli mohu potvrdit, že naše slavnost bude představena veřejnosti v jeho celém areálu, tedy v jednotlivých pavilonech a také ve všech přilehlých parcích. K řešení změny místa nás částečně motivovala i skutečnost, že Psychiatrická nemocnice plánuje revitalizační program, který by neumožnil konání dalších ročníků,“ objasnil zásadní změnu Lubor Kos, ředitel slavnosti LEGENDY.


Pozitivní zprávy pro návštěvníky

Změna místa konání není jedinou novinkou. Oslavu 100 let republiky připomene 100 exponátů, které budou historickým průřezem jednotlivých dekád celého století. Celkem bude vystaveno přes 1000 exponátů. Na četné žádosti veřejnosti bude výstava prodloužena o jeden den (pátek). Tato změna umožní rozložení velkého počtu návštěvníků do delšího časového pásma v zájmu zvýšení komfortu při prohlídce celé expozice. Stejně tak plánují pořadatelé rozšířit a obohatit doprovodný program po dobu konání akce, například o Freestyle Motocross Show či dětský program a další aktivity. Na své si přijdou také milovníci designu, umění i technologie při tematických přednáškách.


To dobré stále zůstává

Příznivou zprávou je rovněž zachování prezentačních jízd závodních vozů a významných veteránů na speciální trati v části areálu Výstaviště Praha. Stejně tak nabídne návštěvníkům zábavu i nová Off road sekce. Zájemci o nové vozy budou moci hodnotit a porovnávat novinky 30 významných automobilek světa. Tradičními partnery automobilové slavnosti LEGENDY bude 25 tematických automobilových klubů, jejichž členové často vlastní zcela unikátní exponáty.

Automobilovou slavnost Legendy bude v roce 2018 provázet motto: Elegance. Styl. Vášeň. Inspirace.

Více informací naleznete na www.legendy.cz.
Slavnost komunikuje na webu, Facebooku, Instagramu a má rovněž svoji mobilní aplikaci.PR 31.1.2018

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar