Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Legendy - Toyota představí mj. soutěžní Yaris WRC

Automobilová slavnost LEGENDY představí ve dnech 8. - 10. června 2018 v celém areálu Výstaviště Praha v pražských Holešovicích v rámci svého 5. jubilejního ročníku přes jeden tisíc exponátů. Nebudou mezi nimi chybět ani úspěšné soutěžní vozy světového šampionátu.

Toyota přiveze pro tuto slavnost mimo jiné i soutěžní speciál Yaris WRC. Představí se i další ikonické modely značek Toyota a Lexus.
Japonské značky Toyota a Lexus se vrací na slavnost LEGENDY po roční pauze, a to ve velkém stylu. Jejím návštěvníkům totiž představí aktuální modely z většiny automobilových segmentů, ale k vidění budou na akci také historické ikony či hvězdy světového motorsportu.


Vítězný Yaris WRC

Milovníky světového šampionátu v automobilových soutěžích WRC rozhodně zaujme aktuální „želízko v ohni“ japonské značky, speciál Toyota Yaris WRC. Právě na nedávné Rally Argentina zvítězila s tímto vozem estonská tovární posádka Ott Tänak – Martin Järveoja. Yaris WRC pohání přeplňovaný řadový čtyřválec o objemu 1,6 l s přímým vstřikováním paliva, který disponuje výkonem přes 380 koní a točivým momentem 425 Nm. Vůz s pohonem všech kol má šestistupňovou sekvenční hydraulickou převodovku a dosahuje maximální rychlosti přes 200 km/h. Do světového šampionátu se Toyota vrátila v loňském roce po 17leté pauze. Yaris WRC je novou kapitolou v dlouhé a slavné historii Toyoty ve světě motorsportu. Za jeho volantem se v letošní sezóně střídají jezdci Jari-Matti Latvala, Ott Tänak a Esapekka Lappi pod vedením šéfa týmu Toyota Gazoo Racing WRT Tommi Mäkinena. Motorsport připomene Toyota také skrze výkonný sériový Yaris GRMN a pohárový speciál GT86 CS-R3.


Lídr v hybridní technologii

Japonská automobilka je světovým lídrem v technologii plně hybridního pohonu, a proto se i na slavnosti LEGENDY zaměří prezentace značek Toyota a Lexus právě tímto směrem. Vystaveno bude 11 vozů s tímto typem pohonu obou značek. Mezi těmito modely nebude chybět ani kompletní historická řada všech generací ikonického modelu Toyota Prius. Velmi široké portfolio automobilky umožní prezentaci hned v několika tematicky zaměřených pavilonech Výstaviště Praha. Zatímco v Pavilonu budoucnosti si budou moci návštěvníci prohlédnout Toyotu Mirai, první sériově vyráběný vůz s pohonem vodíkových palivových článků nebo extravagantní kupé Lexus LC 500h, v Pavilonu Elegance představí prémiová značka Lexus svoji horkou novinku – luxusní sedan LS 500h.


Historie a současnost

V rámci expozice nebudou chybět ani modely pro Off-road sekci Toyota Hilux a Land Cruiser. Výrobní závod TPCA v Kolíně bude prezentovat městská Toyota Aygo a milovníky historie rozhodně potěší ohlédnutí do minulosti – Toyota Corolla GT (1982), Toyota Celica Supra (1982) a Toyota MR2 (1986).


„Značky Toyota a Lexus se na Legendy vrací po roční přestávce a já jsem za to nesmírně rád. To, co mne však těší ještě více, je rozmanitost a celkový rozsah, s jakým obě značky předstoupí před návštěvníky letošního jubilejního pátého ročníku slavnosti Legendy. Myslím, že letošní prezentace této japonské automobilky jen odráží její pozici lídra v současném světovém automobilovém průmyslu,“ řekl k této expozici Lubor Kos, ředitel automobilové slavnosti LEGENDY.


PR 11.5.2018

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar