Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Land Rover - rekordní tržby 2006

Land Rover vytvořil světový rekord objemu tržeb již druhý rok po sobě. V roce 2006 prodal celkem 192 500 vozů po celém světě, což je nárůst o 4 procenta (8500 vozů) oproti předchozímu roku.

V tomto roce se USA stalo největším trhem pro Land Rover s nárůstem prodeje o 3,5 procenta. Tržby na velice konkurenčním trhu v USA se zvýšily díky úspěchu Range Rover Sport, který vzrostl o 80 %. Důležité úspěchy přicházejí také z nově vznikajících trhů, jakými jsou Rusko, Střední východ a severní Afrika.
Ve Velké Británii se tržby Range Rover Sport a Range Rover zvýšily o 52 %, rep. 12,5 %, přičemž v červenci došlo k zastavení výroby Freelanderu. Freelander 2 byl prodáván v Británii pouze v prosinci, kdy si jej zakoupilo tařka 900 zájemců.
Phil Popham, globální generální ředitel, říká: „Jde o fantastický výkon, pokud si uvědomíme, že jsme po většinu roku neměli vlastní hlavní produkt. Poskytuje nám dobrou startovní pozici pro uvedení nového Freelanderu 2, určeného pro mezinárodní trh. Tuto výhodu musíme v roce 2007 udržet a pronikat na nové trhy."
Moderní, ekologické a výkonné motory Land Rover nyní dominují trhu v Británii, kde se podílejí na 92 % tržeb. V rámci poptávky po novém Range Rover TDV8 proběhl v posledním čtvrtletí minulého roku prudký vzestup zájmu o dieselové varianty tohoto modelu.
Range Rover je nejprodávanější luxusní vůz ve Velké Británii, navíc s novým motorem dostávají zákazníci výkonnost na úrovni benzinového, ale o 32 procent lepší hospodaření s palivem.
Vozu Range Rover Sport se od jeho uvedení na trh prodalo přes 75 000 kusů a stal se tak nejlépe prodávaným vozem Land Rover. Také Discovery 3 se stále těší přízni kritiky, dodnes získal 85 mezinárodních cen.
Na Českém trhu si značka Land Rover v roce 2006 vedla také dobře. Vloni se prodalo celkem 450 vozů což je o 67 víc než v roce 2005.

JL, 12.1.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar