Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Ladovská zima v Praze

Když jsme se dnes ráno probudili, tak jsme si hned vzpomněli na písničku Jarka Nohavici – Ladovská zima. Takovou nadílku Praha už několik let nepamatuje, stejně jako mrazy, které nás zřejmě ještě čekají. Ale po dnešku bude muset některé sloky nebo aspoň slova poopravit.

Určitě nebyly u muzea čtyři centimetry, ale mnohem víc, na výše položených částech hlavního města na autech i chodnících aspoň patnáct centimetrů. Tady předpověď vyšla na sto procent. Je jasné, že uklidit hned všechny komunikace naráz při takových přívalech sněhu nejde. Ale kdo jel aspoň trochu opatrně a předvídavě ten dojel i na neuklizené vozovce. Chce to jen klid a rozvahu. Bohužel ale i tací, kteří se po sněhu doslova „plížili“ se čtyřkolkami a blokovali ostatní. Jak někdo napsal, před pětadvaceti lety řídili řidiči, dnes ovladači aplikací.


Jakub Rejlek, motoristický novinář na fb:“ Miluju tyhle dny, kdy se člověk dozví, že většina majitelů má své čtyřkolky na to, aby v létě mohli říkat, že je to dostane ze všech situací. Jinak nechápu, proč se pohybují rychlostí 30 až 60 km/h. Hlavně, že jim na zadku svítí nápisy xDrive, quattro nebo 4Matic (trošku mě to připomíná marketing hnutí Ano). Úroveň řidičů je tady fakt prachbídná. Přitom dnešní nová auta mají tak dokonalé stabilizační systémy, že stačí jenom držet volant a fungují dokonale. Já bych si přál takové podmínky každý den.“


Ze sněhu měli radosti nejen děti, ale i milovníci běžek. My jsme dva potkali na Karlově mostě, kde jim údržba chodníků nechala, jako by předvídala, pruh k lyžování. Škoda, že jim turisté do stopy šlapali. Kdejaký větší nebo menší kopeček byl po celý den v obležení a bude jistě i v příštích dnech. Sníh vzhledem k mrazům nějaký ten den vydrží.


Škoda, že jsme nemohli vyrazit do ulic hned z rána, ale přesto se třeba rádi podíváte na pár obrázků ze staré Prahy.….Ladovská zima
za okny je
a srdce jímá
bílá nostalgie
Ladovská zima
děti a sáně
a já jdu s nima
do chrámu Páně

To mokré bílé svinstvo padá mi za límec
už čtvrtý měsíc v jednom kuse furt jenom prosinec
Večer to odhážu namažu záda
ráno se vzbudím a zas kurva padá
Děcka mají zmrzlé kosti
a sáňkují už jenom z povinnosti

Mrzne jak sviňa třicet pod nulu
auto ani neškytne hrudky se dělají v Mogulu
Kolony aut krok sun krok
bo silničáři ta jak každý rok
su překvapení velice
že sníh jim zasypal silnice…


….Na Vysočině zavřeli D jedničku
kamióny hrály na honičku
takzvané rallye Letní gumy
v tym kopcu u Meziřící
spěchali s melounama
a teď jsou v... Však víte kde…


A v Praze kalamita jak na Sibiři
tři centimetry sněhu a u Muzea štyři….
JL 8.2.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar