Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

LED osvětlení v automobilovém průmyslu

Stále větší oblibě se nejen v automobilovém průmyslu těší světelné zdroje založené na LED technologii. OSRAM usnadňuje díky svým vývojovým laboratořím přechod k tomuto druhu osvětlení a jeho standardizaci.

OSRAM je jediný výrobce osvětlení, který pod jednou střechou spojuje všechny potřebné oblasti dovedností, a to výrobu LED, osvětlení pro automobily a elektronického řídicího ústrojí. Tento modul usnadňuje výrobcům automobilů přejít na osvětlení světelnými emisními diodami.
Koncept společnosti OSRAM nabízí výrobcům a dodavatelům automobilů technologii, která jim umožní instalovat polovodičové osvětlení, aniž by museli mít vlastní know-how týkající se diod LED. Specifické požadavky spojené s užitím LED, například účinné rozptýlení tepla, už pro uživatele nebudou žádný problém. Všechny požadavky jsou už splněny samotným uspořádáním modulu. Osvětlení je navrženo tak, aby fungovalo při obvyklém napětí 12V a lze jej bez problémů použít v různých typech vozidel.
Mezi výhody LED patří nízká spotřeba energie, vysoká světelná účinnost, extrémně dlouhá životnost a dostupnost v různých barvách. Někteří výrobci využívají i další výhodu světelných diod, a sice jejich velmi malé rozměry.
Diody White Golden Dragon prokazují svou všestrannost a výkonnost jako světelné zdroje pro dálkové i tlumené čelní reflektory, mlhovky a zpětná světla. Diody Yellow Golden Dragon se používají do směrových světel. Zadní a brzdová světla jsou osazována diodami Advanced Power TOPLED. Miniaturní diody SmartLED prokazují své přednosti ve třetích brzdových světlech.

JL, 1.8.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar