Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Kniha Fenomen Ecce Homo vyjde na podzim

Kniha Fenomén Ecce Homo - historie, rozhovory, vzpomínky, zajímavosti, osobnosti a hlavně jedinečné fotografie. Publikace se zcela jistě zařadí i mezi nejhodnotnější knihy o automobilovém sportu u nás i v Evropě.

Kolektiv autorů si nastavil laťku hodně vysoko. Jak by také ne, závodem Ecce Homo žijeme od dětských let. Chceme se naším šternberským skvostem pochlubit, představit jej v nejlepších barvách … a dáme do toho to nejlepší, co umíme.

I ty můžeš patřit mezi nejrychlejší. Stále ještě zbývá třicet kousků knihy Fenomén Ecce Homo za zvýhodněnou cenu 950 Kč. Po vyprodání budeme cenu zvyšovat. Kupuj právě teď, výhodnější už to nebude:

Podpořte prosím vydání knihy Fenomén Ecce Homo. Připravili jsme pro vás několik zajímavých odměn jako poděkování za podporu. Malobchodní cena knihy bude 1 190 Kč. Nyní si ji můžete v předstihu předplatit za výhodnější cenu a ještě k tomu přispět ke vzniku publikace, která v knihovně fanouška motorsportu prostě nesmí chybět.Kniha vyjde na podzim 2020. Garantujeme její dodání do Vánoc.

Základem knihy jsou nejkvalitnější a nejzajímavější fotografie z celé historie závodu, mnohé z nich nebyly doposud nikde zveřejněny. Získáte přehled událostí a zajímavostí od roku 1905 až do současnosti. V rozhovorech vám představíme ikony vrchařského motorsportu i další osobnosti spojené s věhlasným závodem Ecce Homo.

Simone Faggioli, nejúspěšnější jezdec historie mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu, rekordman a nejúspěšnější jezdec tratě Ecce Homo o knize říká: "Díky za tuto fantastickou zprávu o Fenoménu Ecce Homo. Jsem velmi rád za každou větu, která přiblíží našim fanouškům naši vrchařskou vášeň. V historii tohoto fantastického sportu je mnoho úžasných chvil, jenž si zaslouží být zaznamenány. Držím palce při skládání těchto střípků."

Jose Andres Vilariño Esnaola, čtyřnásobný evropský šampion a rekordman Ecce Homo také podporuje vznik publikace: "Jsem potěšen, že mě autoři oslovili při tvorbě této publikace. Šternberské závody mám stále ve svých vzpomínkách, stejně jako souboje se Stengerem, Adámkem či Nestim. Ecce Homo je velký závod s dlouhou historií a právem patří do kalendáře mistrovství Evropy. Věřím, že kniha bude mít stejný úspěch jako závod samotný."


Parametry knihy:

296 stran (z toho 272 na lesklé křídě, 24 stran výsledkových listin)
Precizní tvrdá knižní vazba s přebalem (nepoškrábatelné lamino + 3D reliéfní lak),
Rozměr 233 x 210 mm v kombinaci s metalickou barvou
Vytištěna na špičkovém tiskařském stroji
Personalizovaný přebal knihy při odběru většího počtu výtiskůautorský kolektiv:

Karel Fiala
grafik, sběratel fotografií

Karel Fiala se narodil ve Šternberku. Profesně se věnuje marketingu a designu. Déle než 20 let sbírá regionální fotografie a také buduje digitální fotografickou kroniku Šternberska, která ke dnešnímu datu čítá téměř 200 tisíc zařazených položek. Zřejmě se jedná o největší sbírku fotografií šternberského regionu. Aktivně též fotografuje. Je autorem několika čtenářsky velmi úspěšných, odbornou veřejností pozitivně hodnocených regionálních fotografických publikací (Šternbersko 1850-1945, Šternberk 1900-1989, Šternberk 1989-2019).

„Moje sbírka fotografií obsahuje také několik tisíc snímků ze závodů Ecce Homo. Řada z nich nebyla nikdy publikována. Tento motoristický podnik evropského formátu si zaslouží reprezentativní retrospektivní knihu – a tak jsme se do ní pustili. “


Lukáš Pikal
sportovní reportér, fotograf, znalec historie závodů Ecce Homo


Lukáš je šternberský rodák. Narodil se a vyrůstal přímo u závodní tratě Ecce Homo a od dětství byl fascinován odvážnými muži na rychlých strojích, kteří každoročně startovali pod okny jeho pokoje. Sledování závodních speciálů při jejich jízdě, řev motorů a vůně vysokooktanového benzínu ho brzy přilákala přímo ke svodidlům legendární tratě, kde se nejprve z fanouška stal fotografem a následně sportovním reportérem.

V prostředí závodů do vrchu aktivně působí déle než 15 let a během této doby poznal vrchařské klání na všech úrovních – od amatérských závodů až po vrcholné podniky mistrovství Evropy po celé Evropě. Spolupracuje s celou řadou závodních týmů, nejen českých ale i zahraničních. Výsledky jeho práce je možno vidět v závodních reportážích a fotogaleriích s tématikou závodů do vrchu, rally nebo okruhových podniků.

„Historie šternberského závodu je dlouhá, rozmanitá a bohatá, a všechny tyto jedinečné atributy mne neustále nutí pracovat s archivními materiály pro zkvalitnění článků a odborných textů. Bádání a studium dobových materiálů v kombinaci s vlastními zážitky z posledních třiceti ročníků závodu mi dává dohromady rozsáhlé a jedinečné informace, o které se rád v knize podělím se všemi příznivci Ecce Homo Šternberk.“Roman Krejčí
sportovní redaktor, komentátor Ecce Homo a fotograf nejen závodů do vrchu

Roman přičichl k automobilovým závodům v rodném Havířově, kde se jezdily okruhové závody. Svoji specializaci ale záhy zaměřil na vrchy. Bylo to právě Ecce Homo 1989, které definitivně otočilo jeho pozornost ke kopcovým závodům.

Každoročně patří k Ecce Homo neodmyslitelně jako komentátor a archivář. Má na svědomí evropsky největší databázi závodů do vrchu na stránkách www.euromontagna.com. Desítky tisíc fotografií a výsledky tisíců závodu tvoří hlavní záběr jeho práce, která se průběžně neustále rozšiřuje.


Po publikaci věnované historii závodu do vrchu Ústecká 21′ je velmi rád, že se bude moci podílet na Fenoménu Ecce Homo: “Velmi jsem uvítal informace o chystané publikaci věnované závodu, který se stal mou srdeční záležitostí. Věřím, že obrovské archivy a kontakty nám společně dovolí vytvořit v rekordním čase opravdu vynikající knihu, která bude ozdobou našich domácích knihoven. Je to výzva, která nás svazuje k té nejlepší práci.”


https://www.startovac.cz/projekty/fenomen-ecce-homo/?fbclid=IwAR2MST5BTzL3KGK_Ag8UejVFWJMdVObI6oQQHCL7wyUafKj17qrhb9TdF3I


PR
15.7.2020

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar