Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Kia v Evropě vyrobila již přes 4 miliony vozidel

Široce oceňovaný slovenský závod Kia dosáhl důležitého milníku v historii značky: právě dnes z výrobní linky vysoce moderního zařízení sjela Kia Sportage s pořadovým číslem čtyři miliony.

Evropská výrobní základna Kia u Žiliny na Slovensku zahájila sériovou výrobu v roce 2006, a sehrála tak roli odrazového můstku k úspěšnému nástupu značky Kia na evropském trhu. Prvními vozy, které Kia Slovakia začala na Slovensku vyrábět, byli zástupci rodiny osobních vozů Kia Ceed – přičemž právě tato modelová řada byla navržena, zkonstruována a vyráběna v Evropě speciálně pro evropské zákazníky, a nejinak tomu bude i nadále. Modelová řada Ceed se představila současně se sedmiletou zárukou Kia, která je napříč odvětvím i nadále bezkonkurenční, a lze říci, že tato vítězná kombinace vystřelila značku Kia do evropského mainstreamu.

Kia Slovakia v roce 2012 vyrobila miliontý vůz a od té doby každé tři roky přibude na pomyslném počítadle další milion nových vozů. Z výrobní linky o délce 7,5 kilometru, schopné produkovat až osm různých modelů současně, po 9 letech od spuštění sjely již čtyři miliony automobilů.

Závod dnes zajišťuje výrobu všech členů rodiny Ceed, sestávající z provedení Ceed, Ceed GT, Ceed Sportswagon, ProCeed, ProCeed GT, XCeed a plug-in hybridních variant modelů Ceed Sportswagon a XCeed. V uvedeném závodu se vyrábí také poslední, již třetí generace modelu Sportage.

Závod zaměstnávající přes 3700 pracovníků za asistence špičkových robotů nyní patří k nejvýznamnějším výrobcům a exportérům na Slovensku. Díky nedávné investici v objemu 70 milionů eur může tento závod vyrábět a montovat nové zážehové motory v souladu s měnící se poptávkou na trhu. Kia nyní bude na třech linkách pro montáž motorů vyrábět maloobjemové a vysoce hospodárné benzínové motory. Čtvrtá linka bude vyhrazena pro nejnovější naftový motor Kia 1,6 litru ‚Smartstream‘.KIA 27.5.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar