Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Kia pomáhá před koronavirem

KIA MOTORS CZECH se zapojuje do celorepublikové pomoci občanům při jejich ochraně před epidemií COVID-19. Dobrovolníci ze spolku Seniorem s radostí, kteří rozvážejí seniorům, handicapovaným lidem a dalším ohroženým skupinám obyvatel potraviny, léky či hygienické potřeby a další komodity, budou mít k dispozici 10 vozů značky KIA.

Do celorepublikové pomoci se zapojila společnost KIA MOTORS CZECH, která poskytla tři vozy pro pomoc v Praze, a její dealerská síť. Velké poděkování patří především dealerům KIA v jednotlivých regionech, kde je pomoc pro organizaci nejzásadnější. Konkrétně jde o společnosti Auto Hlaváček a.s. z Prostějova, Auto Pavlů Pa Pa, s.r.o. z Liberce, Realcentrum Cars s.r.o. z Ústí nad Labem, Auto Matulka s.r.o. z Plzně, CB Auto a.s. z Českých Budějovic, Autosalon Kudrna s.r.o. z Ostravy a společnost PEMM Brno s.r.o. z Brna.


„Současná krizová situace ukazuje, že když je potřeba, společnost dokáže táhnout za jeden provaz. Velmi si vážíme všech lidí, kteří se zapojili do obrovské vlny solidarity a kteří v rámci svých možností pomáhají těm, kteří pomoc potřebují nejvíce. Zároveň chceme nejen poděkovat všem dobrovolníkům a pomáhajícím organizacím, ale také přispět svým dílem k tomu, aby se pomoc dostala k co největšímu počtu lidí, a to nejen ve velkých městech, ale i v jednotlivých regionech. Proto jsme se spojili s organizací, která tuto pomoc organizuje po celé republice a která využije nové rozvozové kapacity na maximum,“ říká Arnošt Barna, generální ředitel společnosti KIA MOTORS CZECH.

Spolek Seniorem s radostí, který má k dispozici více než 12 000 dobrovolníků po celé České republice, zřídil pro seniory a další ohrožené skupiny linku pomoci, na které si mohou například požádat o doručení nákupu, léků a jiných zdravotnických či hygienických potřeb nebo bezplatný převoz k lékaři. Dobrovolníci jsou seniorům přitom připraveni nejen dovézt a pomoci objednat léky a jídlo, ale také třeba vyvenčit psa nebo si jen popovídat po telefonu. „Nabádáme seniory, aby zůstávali raději doma a nebáli se říct si o pomoc. Hlavně v menších městech a jejich okolí ale registrujeme nedostatek vozů, které by mohli naši dobrovolníci využívat. Hlavně mimo velká města se totiž bez dostatků vozů neobejdeme. Lékárny i obchody jsou daleko a senioři mnohdy musí jet hromadnou dopravou a hodiny čekat na spoj zpátky. Jsme proto rádi, že nám jednotliví dealeři KIA pomůžou v těch regionech, kde je nedostatek vozů nejakutnější,“ říká Jana Najbrtová, zakladatelka spolku Seniorem s radostí.

Vozy pro spolek Seniorem s radostí byly vybírány tak, aby poskytovaly adekvátní zavazadlový prostor a umožnily tak pomoci co největšímu počtu lidí. Důraz byl kladen také na dlouhou dojezdovou vzdálenost s minimální spotřebou paliva a komfortní posed za volantem. Jedná se o modely Ceed, Ceed Sportswagon, Sportage, Niro HEV, Carens a Optima.


Vozy budou viditelně značeny polepy s heslem „Pro Váš klid a pohodu jezdím z bodu do bodu“ a hashtagem #kiapomaha. „Rádi bychom inspirovali také naše zákazníky a fanoušky, proto hashtag doprovodíme výzvou na našich sociálních sítích, aby se lidé zapojili do pomoci druhým a podělili se o to s ostatními. Věříme totiž, že stojí za to připomínat si také to dobré, co současná krize společnosti přinesla,“ říká Arnošt Barna.
Kia 3.4.2020

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar