Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Kia Sportage - zahájení výroby pro Evropu

V evropském závodě Kia v Žilině na Slovensku byla zahájena výroba nového modelu Kia Sportage. Poprvé ve své 28leté modelové historii bude nejprodávanější SUV značky k dispozici ve verzi určené speciálně pro Evropu.

Model založený na nové platformě se vyznačuje mohutným a elegantním designem exteriéru a špičkovým interiérem na prémiové úrovni se zakřiveným panoramatickým displejem a nejmodernějšími aplikacemi pro připojení.

Nová generace modelu je z hlediska pohonu přizpůsobena požadavkům evropských zákazníků: Poprvé bude Sportage nabízena ve verzi plug-in hybrid (zahájení výroby v únoru 2022). Spektrum pohonů zahrnuje také hybridní a mild-hybridní technologie, vysoce účinné zážehové a vznětové motory s nízkými emisemi v několika výkonových stupních, různé převodovky a pohon předních i všech kol. Nové SUV působí mimořádně dynamicky ve sportovní designové variantě GT-line, která nabízí další premiéru: V této verzi je Sportage poprvé nabízen ve dvoubarevném laku s černou střechou.

Díky vysoké flexibilitě a modularitě moderního závodu Kia lze v Žilině vyrábět všechny varianty pohonů. Modely Sportage pro evropský trh se zde vyrábějí od otevření závodu v roce 2006. Z výrobní linky v Žilině dosud sjely více než 2 miliony kusů SUV, z toho 104 500 modelů druhé generace, 797 500 modelů třetí generace a více než milion kusů současné čtvrté generace, která se začala vyrábět na konci roku 2015. Celkem závod od svého založení vyrobil více než 4 miliony vozů Kia.


Kia 4.11.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar