Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Kia Motors Slovakia s prvním rekordem

V krátké době od spuštění sériové výroby základní pětidvéřové verze modelu cee´d dosáhla nová továrna značky KIA u slovenské Žiliny rekordní produkce.Až dosud bylo celkově vyrobeno více než 28 000 vozů, z toho přes 24 000 v letošním roce.

Vysokou efektivnost a nejmodernější technologie výroby dokumentuje také rekordních 617 vozů vyrobených během jednoho březnového dne. Překročení původně plánovaného cíle (o 2 000 vozů) a zvýšení produkce na březnových 12 000 vozů a 14 000 vozů v květnu umožní o 45 dnů dřívější nástup druhé směny. Jejím cílem je dosáhnout kapacity šedesáti vozů za hodinu.
Zcela nový podnik, vybudovaný nákladem třiceti miliard eur na ploše 223 hektarů, není jen montážním závodem, ale v areálu je také mj. lakovna, karosárna, finální montáž, skladové prostory a chybět nebude ani motorárna s kapacitou 200 tisíc jednotek. Ta bude později zdvojnásobena, aby mohla zásobovat také závod Hyundai v Nošovicích. Součástí Kia Motors Slovakia bude také vlastní zkušební dráha. Instalované technologické zařízení je srovnatelné s nejmodernějšími světovými automobilkami.
V květnu loňského roku začala ověřovací kusová výroba, v prosinci pak už sériová, přičemž v příštím roce by mělo odtud vyjet 225 000 vozidel, v roce 2009 pak tři sta tisíc.
Modelová řada cee´d se rozšíří o variantu sportywagon a sportovní třídveřový hatchback, jejichž sériová výroba se rozběhne v srpnu, respektive v prosinci letošního roku. Všechny modely cee´d jsou nabízeny s unikátní sedmiletou zárukou.

JL, 30.3.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar