Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Kia Motors Czech mění sídlo

Společnost Kia Motors Czech působí na našem trhu od poloviny roku 1993. Od té doby měla sídlo na Leopoldově ulici 2138 v Praha 4 Chodov. Od 1. září se stěhuje do zcela nových prostor v obchodním centru Čestlice.

Na počátku české kariéry značky Kia současné sídlo poskytovalo dostatečný komfort i technické zázemí jak pro zákazníky, tak pro pomalu se rozrůstající dealerskou síť. Při současném trendu rozvoje a expanzi značky, které se datují zejména od roku 2002, kdy činnost na našem trhu zastřešila samotná automobilka převzetím aktivit od předcházejícího importéra, obchodní společnosti Itochu, současné prostory přestaly zákazníkům a dealerům vyhovovat. Sídlo společnosti a s ním spojené dealerství je již daleko od plnění požadovaných kvalitativních standardů společnosti Kia, což limituje další využití potenciálu trhu.
Jedním z hlavních kritérií pro změnu sídla bylo splnění požadavku, aby součástí nového objektu bylo i plnohodnotné dealerství. To celý výběr značně komplikovalo, protože objektů, kde naleznete pod jednou střechou asi 600 m² kancelářských prostor, 500 m² showroomu a k tomu 500 m² servisní dílny je k dispozici nejen v Praze, ale také v okolí málo. Celou situaci komplikoval fakt, že Kia nechce nemovitost vlastnit, nýbrž si ji pronajmout.
Po intenzívním hledání a složitých jednáních trvajících od května loňského roku, společnost Kia Motors Czech podepsala smlouvu s developerskou společností Akord, která pro ni v dubnu 2007 zakoupila areál bývalého Temposervisu v obchodní zóně v Čestlicích.
Budova se nachází vedle obchodního domu Spektrum, naproti Hypernově, a je dobře viditelná z dálnice D1. V současné době prochází rekonstrukcí. Levé křídlo budovy, původně určené jako jedna ze dvou servisních dílen, je přestavováno na prodejní prostory a upravují se také kanceláře.
Budoucí podoba areálu vzniká na základě požadavků společnosti Kia Motors Czech a jejích prodejních a servisních standardů. Projekční a stavební práce zastřešuje sám developer, společnost Akord. Typickým prvkem exteriéru budovy budou prostorové příhradové nosníky na čelní straně, které zvýrazní prosklení showroomu a část kolem hlavního vchodu.
Na provoz dealerství podepsala společnost Kia Motors Czech smlouvu se společností Auto-Novo-Team ze Řevnic Cílem nového provozovatele největšího dealerství Kia v ČR je nastolení takové úrovně prodejních a poprodejních služeb, která uspokojí i nejnáročnější zákazníky.

JL. 30.7.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar