Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Kalendáře pro rok 2007

Motoristická sezona se začíná už pomalu rozjíždět, a tak jsme do rubriky Kalendáře zařadili termíny mezinárodních a českých automobilových závodů, přehled výstav a autosalonů, a nezapomněli jsme ani na veteránisty.

Zatímco kalendář automobilových závodů je v podstatě kompletní, stejně jako přehled výstav, tak termíny veteránských srazů a soutěží budeme ještě doplňovat a aktualizovat.
Nejbohatším měsícem na nejrůznější akce bude bezpochyby červen. Již 2. a 3. června se jede v moravském Šternberku slavné Ecce Homo, závod se stoletou historií zařazený opět do evropského šampionátu závodů do vrchu.
O několik dní později se stane centrem motorismu Brno, kde 7.června začíná mezinárodní autosalon, který je součástí oficiálních autosalonů OICA. Na něj prakticky naváže mistrovství světa cestovních automobilů WTCC, které se pojede ve dnech 16. a 17. června na Masarykově okruhu.
Ve stejném termínu, tedy o měsíc dříve oproti tradici, je na programu mezinárodní automobilová soutěž Rallye Bohemia, která bude probíhat mezi
Mladou Boleslaví, Sosnovou a Libercem. Ozdobou bude městská rychlostní zkouška v Mladé Boleslavi a také závěrečný, více než pětatřicet kilometrů dlouhý úsek přes Navarov. Diváci vloni uvítali obohacení startovní listiny o historické automobily a vložený závod Super Race s vozy WRC. Také letos počítají organizátoři se zařazením vložených závodů. Opět by mělo jít o vozy WRC, zároveň probíhají jednání s klubem Slowly Side Ways, který sdružuje majitele soutěžních automobilů jako např. Lancia Delta HF Integrale, Lancia Stratos, Audi Quattro S2, Ford Escort, Renault Alpine a mnohé další. Soutěž zahájí v pátek 15. června tradiční superspeciální zkouška v Sosnové. Ostrý start proběhne sobotu 16. června na Staroměstském náměstí v Mladé Boleslavi a jen pár metrů za startovní rampou bude následovat rychlostní zkouška v ulicích města. Třetím centrem se stane opět Liberec, v jehož okolí vedou krásné a náročné rychlostní zkoušky, a kde také proběhne servisní zóna v areálu TipSport Areny v Liberci.
V červenci, 12. až 15., nás čeká už tradiční Retro Prague a jedna z nejlépe organizovaných a také nejhezčích veteránských rallye – Auto Štangl Bohemia Historic Rallye. Centrem bude opět pražské výstaviště v Holešovicích. Kdo chce může si ještě odskočit do Rakouska, buď na Silvretta Classic (5. až 8.července) nebo Ennstal Classic (25. až 28.7.).
Ani v srpnu se nebudeme nudit. V sobotu 18. srpna zavítá na naše území, respektive do Krásné Lípy, opět Sachsen Classic Rallye, jejíž startovní pole čítá každoročně na 180 historických automobilů. Většina z nich nebývá na českých akcích příliš k vidění.
Ve dnech 24. až 26.srpna mají zase svátek příznivci automobilových rallye, neboť na Zlínsku se jede další ročník populární Barum rallye, které je součástí mistrovství Evropy a nově utvořeného seriálu Intercontinental Rallye Challenge,pořádaný pod záštitou Eurosportu.
Kalendáře budeme během roku postupně doplňovat a aktualizovat, a o těch největších akcích Vás budeme pravidelně informovat na našich stránkách.
Nezapomeňte, že již v pondělí 29.ledna vstoupí na naše území účastníci jízdy pravidelnosti Winter Trial – viz článek v rubrice Historie.

Jindřich Lasík, 29.1.2007


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar