Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

KIA, kterou nemůžete mít

Globální nabídka KIA zahrnuje modely konkurující etablovaným prémiovým značkám, malé městské vozy, modely s čistě bateriovým pohonem, vysoce výkonné automobily a širokou škálu crossoverů a až osmimístných SUV vozů.

Stejně jako ve většině evropských zemí, je v České republice k dispozici 14 modelů, z čehož 6 vozů je nabízeno se čtyřmi typy alternativních pohonů (MHEV, HEV, PHEV, EV) produkující nízké a nulové emise. Zákazníci tak mají na výběr od malých městských automobilů jako je Picanto až po rodinná SUV typu Sportage a Sorento. Na mnoha jiných trzích jsou však k dispozici zcela odlišné možnosti.

Vloni Kia Motors Corporation (KMC) prostřednictvím svých více než 5 000 prodejních míst prodala zákazníkům 2,77 milionu vozidel ve více než 180 zemích. Každá země má své specifické spotřebitelské trendy, chování zákazníků, jejich požadavky, což dává značce Kia příležitost nabídnout širokou škálu produktů na různých trzích po celém světě.

K oslavě globální nabídky produktů značky KIA je zde vybraná řada vozů „KIA, které nemůžete mít“ v České republice, které ukazují rozsah celé nabídky automobilky.K900

Kia K900 je luxusní sedan této značky, který pomohl zvýšit hodnotu značky Kia na klíčových trzích po celém světě, zejména v Koreji a Severní Americe. Pohání jej motor V8 GDI s objemem 5,0 litrů - nejvýkonnější, jaký kdy značka KIA vyrobila - spolu s jednotkou 3,3 T-GDi V6 nacházející se v modelu Stinger. Díky luxusnímu a sofistikovanému designu v interiéru a exteriéru je tento model výzvou.Seltos

Kia Seltos, uvedená na trh v roce 2019, se vyznačuje výraznými konstrukčními detaily, které propůjčují kompaktnímu SUV atmosféru podnícené sportovnosti. Seltos se vyrábí pro různé regiony ve dvou výrobních závodech společnosti Kia - v okrese Anantapur, v Andhra Pradesh v Indii a v Gwangju v Koreji.


Ray EV

Výroba byla spuštěna v roce 2011 a jednalo se o první korejský elektromobil. Výhradně pro domácí trh je Ray EV napájen 50kW elektromotorem a vysokokapacitním lithium-iont polymerovým akumulátorem o kapacitě 16,4 kWh. Na jedno nabití ujede jednorázově ujet 140 km.. Díky svým malým rozměrům je ideálním městským autem a nejčastěji vídaným vozem v ulicích korejského Soulu.


Soul GT-Line

Zcela nový Soul se prodává mimo Evropu a je k dispozici v provedení „GT-Line“. Sportovní třída přichází s přepracovanou přední a zadní maskou, 18palcovými disky z lehké slitiny, jedinečnými bočními prahy a s červenými akcenty, sportovně vyladěným odpružením a je k dispozici s přeplňovaným motorem o objemu 1,6 litru o výkonu 201 k.


Rio sedan

Pětidveřová Kia Rio je v České republice dobře známým a populárním modelem, ale v jiných zemích, jako je Rusko, je k dispozici výhradně jako čtyřdveřový sedan.Mohave

Kia Mohave je pojmenována po slavné poušti v Kalifornii a vyvolává obrazy drsné houževnatosti, klidného ticha a extrémních teplot. Dodává se s benzínovým motorem V6 3.8 litru nebo dieselovým motorem V6 3.0 litru CRDi. Mohave je dalším skvělým příkladem vysoce kvalitních SUV značky Kia.


GT420

Kia GT420, vyrobená a vyvinutá z prvního předprodukčního britského modelu Stinger, dokonale zrcadlí slogan značky „Power to Surprise“. Jedná se o spolupráci mezi britským zastoupením automobilky Kia, médii a technickými týmy. Tento společný projekt byl dokončen za pomoci, podpory a know-how z technického centra Hyundai Kia European Technical Center v německém Rüsselsheimu. Díky jemnému a rozsáhlému doladění produkuje Stinger GT420 neuvěřitelných 422 k a 560 Nm točivého momentu.Cadenza / K7

Modernizovaný model debutoval na Chicago Auto Show na začátku roku 2020. Prémiový sedan je poháněn 3,3litrovým motorem V6, který disponuje výkonem 290 k. Cadenza, nabitá technologií a moderních funkcí, zůstává věrná svému poslání nabídnout luxusní interiér v kombinaci s jízdním komfortem.K2700

Kia nevyrábí pouze osobní automobily, ale také užitková vozidla - Nákladní automobily řady K jsou vybaveny extra dlouhou 1110 mm (standardní) a 1 630 mm širokou nákladní části vozu, což poskytuje dostatečnou nosnost. Nákladní část kolejového vozíku má nízkou výšku 770 mm pro snadnější přístup při nakládce a vykládce.


Telluride

První Kia navržená speciálně pro severoamerický trh. Je největším doposud vyrobeným modelem Kia v historii, poskytuje pohodlné sezení až pro osm osob. Disponuje výkonným 3,8 litrovým V6 s 8stupňovou automatickou převodovkou o výkonu 291 k a s pohonem všech kol. Kia Telluride je držitelem více než 70 ocenění a prestižního titulu Světové auto roku 2020.Sedona

Pohodlný reprezentativní a víceúčelový minivan nabízí větší luxus a sezení až pro 11 cestujících (v závislosti na trhu) s délkou přesahující 5 metrů. Tento rafinovaný minivan nabízí prostor nejen pro vícečlennou posádku, ale především pro převoz nadměrného nákladu a zavazadel, která pojme zavazadlový prostor o objemu až 4 020 litrů.
Kia 17.4.2020

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar