Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Jiří Bartoška si vybral Audi Q7

Charismatický herec Jiří Bartoška, v posledních letech vystupující také v roli prezidenta karlovarského filmového festivalu, rozšířil řady majitelů Audi Q7. Z rukou generálního ředitele společnosti Import VW Group Rudolfa Javurka (uprostřed) a vedoucího Divize Audi Petra Neústupného převzal klíče od Audi Q7.

 

„Q sedmička mi padla do oka během festivalu, kdy jsem si ji mohl  vyzkoušet. Modely Audi, které se ujaly role oficiálního vozu festivalu, tam na mne udělaly velký dojem. Díky velké flotile probíhala doprava v klidu a pohodě a audiny - vedle q-sedmiček hlavně šestilitrové limuzíny A8 Long - působily skutečně impozantně," přiznává Jiří Bartoška a dodává: „Jsme velká rodina a velké auto se nám hodí. Hlavně velké auto, které všude projede. Bez problémů se mi tam vejde i golfový vozík a bagy, což je dokonalé."

Jiří Bartoška ročně ujede kolem padesáti tisíc kilometrů, takže oceňuje jeho úsporný a silný vznětový šestiválec. „Až dosud jsem jezdil na benzin, ale přednosti dieselu mne přesvědčily."

Audi Q7 uvedl dovozce na trh letos na jaře a do dnešního dne se pro něj rozhodlo více než pět stovek zájemců. Největší model ingolstadtské značky u nás získal již dvě ocenění - vítězství v kategorii terénních automobilů v anketě Best Cars - Nejlepší auta roku 2006, kterou vyhlašuje časopis auto motor a sport a také v anketě čtenářů časopisu 4x4 AUTOMAGAZÍN.

Luxusní sportovně-užitkový vůz, nejdelší ve svém segmentu, poslouží stejně dobře na silnici, jako v terénu, při zachování mimořádného komfortu. Prostorný interiér umožňuje 28 různých variant uspořádání a může pojmout až sedm osob ve třech řadách sedadel.

Podvozek vyniká osvědčenou kvalitou ostatních modelů Audi s pohonem quattro, v případě na přání dodávaného adaptivního pneumatického pérování umožňuje změnu světlé výšky v rozsahu 180 až 240 mm.  Zákazníci mohou zatím volit ze dvou motorů -vidlicového zážehového osmiválce 4.2 nebo vznětového šestiválce 3.0, poskytující točivý moment až 500 Nm.

 

PL, 26.9.2006

 


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar