Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Jedenáct vozů KIA pro Autodrom Most

KIA MOTORS CZECH, její autorizovaný dealer ASAS s.r.o. a AUTODROM MOST vstoupily do šestého roku vzájemné spolupráce zaměřené na bezpečnost silničního provozu. Při této příležitosti došlo ke každoroční obnově flotily vozů KIA, které slouží jako instruktážní a předváděcí vozidla v kurzech bezpečné jízdy.

Účastníci kurzů bezpečné jízdy budou mít nově k dispozici 11 vozů KIA Ceed s vyšším výkonem 140 k ve výbavě Fresh, dva modely budou ve verzi hatchback a 9 v karosářské verzi kombi. Výbava šesti vozů je rozšířena o 16‘‘ hliníkové disky kol a paket Winter (vyhřívání volantu a předních sedadel). Vozy KIA Ceed SW budou přitom mezi výcvikovými vozy letos vůbec poprvé.„Rozšíření flotily o karosářskou verzi kombi posouvá naši vzájemnou spolupráci zase o kousek dál. Na příkladu nových vozů Kia Ceed SW můžou naši instruktoři v kurzech bezpečné jízdy FOR FAMILY předvést všechny výhody této karosářské verze i s ukázkou praktického využití jejich větších zavazadlových prostorů. A to včetně správného a bezpečného zajištění zavazadel a nákladu, což je jedno z důležitých celoročních témat. Důležité je pro nás také to, že vozy KIA Ceed jsou dobře ovladatelné a poskytují přesnou odezvu řízení,“ vysvětil předseda představenstva společnosti AUTODROM MOST Josef Zajíček


Vozy KIA Ceed si v kurzech bezpečné jízdy vyzkoušelo už 14 tisíc účastníků kurzů. Ověřili si zároveň, jak důležité jsou prvky aktivní bezpečnosti, kterými zkušební modely disponují i v základní výbavě. „Naše spolupráce s autodromem v oblasti bezpečnosti a zlepšování schopnosti řidičů ovládat své auto v neočekávaných situacích je dlouhodobá a cílená. Technologie a bezpečnostní systémy, jimiž jsou nové vozy vybavené, dokáží řidiči velmi účinně pomoci při krizové situaci a mohou být zásadním faktorem pro její zvládnutí, ale řidiči by přesto měli vyzkoušet, jak se vozy v krizových situacích chovají, a naučit se v krizové situaci reagovat adekvátně,“ uvedl Arnošt Barna, generální ředitel společnosti KIA MOTORS CZECH.


Bezpečnostní systémy usnadňují řízení jak v letních dnech, kdy teploty mohou dosahovat i tropických hodnot, tak třeba ve chvílích zhoršených povětrnostních podmínek. Systémy eliminující rizikové situace jsou tedy důležitým aspektem bezproblémového dosažení cíle cesty. Vozy KIA disponují například systém autonomního nouzového brzdění, systémem výstrahy před čelním nárazem, systémem sledování mrtvého úhlu, systémem varování vybočení z jízdního pruhu, systémem udržení v jízdním pruhu, adaptivním tempomatem či asistentem v kolonách.
Kohoutek.Právě kurz bezpečné jízdy umožní řidiči prověřit si své dovednosti a návyky na plochách polygonu. Díky uzavřenému areálu přitom bez rizika újmy na zdraví či poškození techniky. „Málokdo ví, že technologie instalované na polygonu se využívají nejen pro nácvik zvládání krizových situací, například nouzového brzdění, vyhýbacího manévru a podobně, nebo situací jako smyk, které se častěji pojí se zimními a podzimními měsíci, ale dokážou například simulovat i podmínky při přívalových deštích, jež často doprovázejí letní bouřky,“ upozorňuje instruktor mosteckého autodromu Marek Kohoutek.KIA 31.8.2020

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar