Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost

Jarní ams Classic v prodeji

Na novinové stánky a do obchodů s tiskovinami přichází nové číslo auto motor a sport Classic, magazínu, věnovanému historickým automobilům. V jarním vydání se výrazná část obsahu věnuje tzv. youngtimerům, tedy mladým veteránům, které si získávají stále větší oblibu zejména díky své technické vyspělosti, finanční nenáročnosti a jedinečnému stylu.

Kromě titulního materiálu Normální automobily (Alfa Romeo 75, Nissan Laurel, Porsche 944, ve kterém najdete jednotlivé typy rozdělené podle důležitých automobilových velmocí se tomuto tématu věnují i další články.
Zajímavé je rovněž srovnání amerik Shelby Mustang GT a Dodge Challenger R/T nebo německo-francouzský souboj v podání Mercedesu Benz 220 S a Citroënu DS. Dočtete se jak se jezdí s vozem Ghia 230 S nebo Iso Rivolta 300. Šéfredaktor časopisu Jan Blažek představuje svůj BMW 320/6 z roku 1978.
Redakce nezapomíná ani na klasické vozy a to jak poválečné, tak z doby před druhou světovou válkou (Horch 930, Rolls Royce Phantom). Čtenáře určitě také zaujme přehled automobilových muzeí v ČR, jehož součástí jsou i volné vstupenky nebo rozhovor s legendárním zlínským sběratelem starých vozů panem Samohýlem. Příznivci sportu se mohou těšit na BMW 328 postavený pro Mille Miglia nebo okruhový speciál Porsche –Kremer 953 K.

Cena publikace je 99 Kč a je k dostání ve většině dobrých prodejnách tiskovin.


JL, 11.5.2011

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar