Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Jaguar XE SV Project 8 - nejrychlejší sedan

Nejrychlejší čtyřdveřový automobil na světě dorazil z knih rekordů na stánek značky Jaguar na autosalonu v Los Angeles. Jaguar XE SV Project 8 stanovil na Nürburgringu nový rekord v kategorii sériově vyráběných čtyřdveřových sedanů.

Čas 7 minut a 21,23 sekundy, který zajel Vincent Radermecker, je o 11 sekund lepší než dosud platný rekord v dané kategorii na tomto legendárním 20,8 kilometru dlouhém německém okruhu.

Project 8 je nejextrémnější vůz určený do běžného provozu, jaký kdy Jaguar postavil. Jeho kompresorem přeplňovaný pětilitrový osmiválec nabízí výkon 600 kAkcelerace z nuly na 100 km/h za 3,3 sekundy je z kategorie supersportovních vozů a nejvyšší rychlost dosahuje 322 km/h.

„Divize SVO existuje proto, aby posouvala hranice výkonu, luxusu a terénních schopností. Ručně sestavované XE SV Project 8 bere tento přístup až na úplný limit, přenáší výkony překonávající supersportovní automobily do nejkompaktnějšího čtyřdveřového sedanu značky Jaguar“ řekl John Edwards, Jaguar Land Rover Special Operations Managing Director
Jaguar XE SV Project 8 svým neuvěřitelným časem překonal na okruhu přezdívaném jako Zelené peklo některá světově nejrychlejší dvoudveřová kupé i supersportovní automobily s motorem umístěným uprostřed.

Project 8 je s upravenou verzí pětilitrového osmiválce automobilky Jaguar Land Rover uloženou pod karbonovou kapotou vybavenou odvětráváním druhým automobilem ze série Collector's Edition divize SVO. Ruční sestavování automobilů určených pro zákazníky z celého světa začne v technickém centru SVO v anglickém městě Coventry začátkem příštího roku. Vznikne pouze 300 exemplářů. Kromě standardního čtyřmístného provedení lze na přání získat v rámci paketu Track Pack také dvoumístnou variantu.


Jaguar 16.1.2018

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar