Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Hyundai už v Nošovicích staví

Hyundai Motor Manufacturing Czech zahájil práce na stavbě nového závodu v Nošovicích Společnost Hyundai Motor Co. položila před několika dny základní kámen výstavby nového výrobního závodu v hodnotě 1,1 miliardy eur.

Po dokončení v březnu 2009 nabídne stoprocentní dceřiná společnost soulské firmy Hyundai Motor Co., Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC), kapacity k výrobě 200 tisíc vozů ročně. Výroba začne pětidveřovým modelem i30 třídy C a stále ještě nepředstaveným kompaktním minivanem s kódovým označením YN. Ve druhé fázi bude kapacita výroby zvýšena do roku 2011 o 100 tisíc vozů v zájmu výroby třetího modelu.
Nově založený výrobní závod posílí schopnost firmy Hyundai konkurovat cenou, zvýší povědomí o značce a umožní firmě Hyundai soutěžit ze stejných pozic jako ostatní evropští výrobci automobilů.
“Díky zkušenosti s výrobou v Jižní Koreji, Číně, USA, Turecku a Indii jsme vytvořili nejmodernější výrobní závod, který stanoví standardy pro výkonnost a produktivitu. Když toto zkombinujeme se schopnostmi českých dělníků a s výbornou českou reputací řemeslné výroby, má HMMC potenciál vyrábět nejkvalitnější auta v Evropě,“ řekl předseda představenstva a generální ředitel firmy Hyundai Motor Co. Čong Mong-Ko.
HMMC a závod sesterské firmy Kia Motors Slovakia, který se nachází ve vzdálenosti 85 km, budou využívat synergií pocházejících z této vzdálenosti a z možnosti sdílet dodavatele a další podpůrné funkce. V současnosti již pro slovenský závod Kia Motors Slovakia pracuje jedenáct klíčových korejských dodavatelů firmy Hyundai Kia Automotive Group. Další tři již ohlásili záměr založit v regionu závod, čímž se číslo zvyšuje na 14.
Hyundai považoval evropskou výrobní základnu za důležitou pro to, aby mohl čelit zvyšující se konkurenci v evropském segmentu C, který zahrnuje přibližně 30 % prodejů v EU. Jako součást přípravy na lepší službu evropským zákazníkům investoval Hyundai Motor Co. 50 milionů euro do Evropského designového a technického centra, které navrhlo hatchback i30 i kombi. Minulý rok otevřela firma novou evropskou centrálu v německém Offenbachu. Český závod je poslední článek řetězu, po němž firma Hyundai bude mít celé spektrum lokálních možností pro evropský trh, od designu a návrhu až po produkci, marketing, prodeje a poprodejní služby.
V první fázi se očekává, že HMMC vytvoří 2845 nových pracovních míst a dalších 675 vznikne v druhé fázi. Na úrovni dodavatelů se očekává, že bude vytvořeno dalších 4000 pracovních míst, což poskytne české ekonomice impuls pro další růst a rozvoj. V souladu se směrnicemi EU zvýšily české úřady investiční pobídky na hodnotu 15 procent celkové investice, což je maximum, které mohou evropské orgány povolit.
Hyundai považoval evropskou výrobní základnu za důležitou, aby v Evropě dosáhl svých dlouhodobých prodejních cílů. Až v roce 2009 naběhne výroba v HMMC měly by podle předpovědí vzrůst evropské prodeje firmy Hyundai v roce 2010 na 620 tisíc vozů. V roce 2003 prodala firma Hyundai Motor Europe 300 tisíc vozů, vloni překročily prodeje hranici 600 tisíc vozů (včetně prodejů v Rusku a Turecku).
Společnost Hyundai Motor Co., založená v roce 1967, se postupně rozrostla ve skupinu Hyundai Kia Automotive Group, která byla v roce 2005 šestým největším výrobcem automobilů na světě a skládá se z více než dvou desítek dceřiných a přidružených společností činných v automobilovém průmyslu. Hyundai Motor zaměstnává celosvětově přes 68 000 lidí a v roce 2005 vykázala konsolidované tržby ve výši 58,1 miliardy amerických dolarů. Vozidla Hyundai jsou v prodeji ve 193 zemích prostřednictvím 5000 obchodních zastoupení a showroomů.

JL, 2.5.2007
Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar