Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Hyundai otevřel centrum e-mobility Hyundai Electrified

České zastoupení jihokorejské automobilky Hyundai otevřelo centrum e-mobility Hyundai Electrified. Jde o jeden z vůbec prvních evropských showroomů značky, určených pouze pro čistě elektrické a nízkoemisní modely a řešení pro mobilitu budoucnosti.

Showroom je tak určen nejen pro fanoušky značky, ale také pro zákazníky, které zajímají témata ekologické mobility a budoucích technologií.


„Jsme pyšní na to, že jsme mohli zbrusu nové Centrum e-mobility Hyundai Electrified otevřít a nabídnout veřejnosti místo, kde se mohou o udržitelné mobilitě budoucnosti dozvědět vše, co je zajímá,“ uvedl generální ředitel Hyundai Motor Czech Martin Saitz.


Návštěvníci mohli poprvé projít zrekonstruovanými prostory projít a prozkoumat všechna lákadla nového showroomu, jako robotického psa od společnosti Boston Dynamics, z 80 % vlastněné Hyundai Motor Group, prototyp čistě elektrického okruhového speciálu Hyundai RM20e o výkonu 810 k. Při přípravě konceptu nového centra e-mobility Hyundai Electrified s českým zastoupením značky Hyundai spolupracovala i sesterská společnost CRADLE Berlin, zaměřená na vyhledávání inovací a start-upů, a výsledkem je nasazení technologie tzv. smíšené reality.


Showroom je osazen sadou interaktivních obrazovek, které návštěvníky provedou světem Hyundai a vysvětlí klíčové oblasti elektromobility, jako jsou možnosti dobíjení doma i na cestách, varianty elektrifikovaných pohonů, konektivita a další. Součástí showroomu je také ultrarychlá nabíječka Siemens Sicharge D o výkonu 300 kW, která je – stejně jako celé centrum e-mobility - poháněna výhradně elektřinou z obnovitelných zdrojů. Celý prostor vkusně doplňuje i živá stěna vytvořená ve spolupráci s Botanickou zahradou hl. m. Prahy, jejíž je značka Hyundai generálním partnerem.Každý návštěvník centra e-mobility Hyundai Electrified, jimž je k dispozici vyškolený personál, navíc může během své návštěvy do detailu prozkoumat vystavené čistě elektrické a elektrifikované modely značky, ať už vlajkovou loď IONIQ 5, nebo v České republice vyráběné modely KONA ELECTRIC, TUCSON Plug-in Hybrid a další. Každý z nich si lze v centru e-mobility také vyzkoušet přímo na silnici v rámci testovací jízdy, a to včetně vodíkem poháněného SUV Nexo.Centrum e-mobility Hyundai Electrified v ulici Siemensova v pražských Stodůlkách je veřejnosti volně přístupné od 19. dubna v otevírací době v pracovních dnech od 8 do 18 hodin.
Hyundai 12.4.2022

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar