Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost

Hyundai je druhou nejprodávanější značkou

Za prvních pět měsíců letošního roku bylo v České republice prodáno 6 661 automobilů značky Hyundai. Podíl značky Hyundai na trhu činí téměř 9% a potvrzuje pozici druhé nejprodávanější značky na českém automobilovém trhu.

Hyundai je tak nejdynamičtěji rostoucí automobilovou značkou v ČR. Nárůst prodejů za prvních pět měsíců letošního roku činil téměř 40 % ve srovnání se stejným obdobím loňského roku a Hyundai tak posiluje i své ambice stát se nejoblíbenější automobilovou značkou.
Nejprodávanějším vozem je model i30, kterého se za pět měsíců letošního roku prodalo 1898 kusů. Model i30 zaznamenal 32% nárůst prodejů oproti stejnému období loňského roku, je nejprodávanějším vozem segmentu C v ČR a to je zatím v prodeji jen pětidveřový hatchback. Od druhé poloviny června podpoří prodeje také nová generace modelu i30 ve verzi kombi.
Druhou pozici ve svém segmentu si stabilně udržuje i model Hyundai i20. Od ledna do května se prodalo 1578 kusů tohoto modelu, což je nárůst 17% oproti loňskému roku.
Ve třídě MPV je Hyundai ix20 také druhý v pořadí. Za pět měsíců 2012 se prodalo 1520 vozů tohoto modelu a oproti stejnému období 2011 jeho prodeje narostly o 77%.
Oblíbený mezi zákazníky je také model ix35. Od ledna do května bylo prodáno
915 vozů tohoto modelu a prodeje tohoto modelu vzrostly ve srovnání s loňským rokem o téměř 20%.


JL, 7.6.2012

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar