Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Hyundai i30 N jako safety car v Brně

Provoz na závodní dráze Masarykova okruhu nově zabezpečují tři vozy Hyundai i30, z toho dva ve sportovní verzi N. Auta fungují jako safety car, medical car a vůz pro race control.

Vozy, které v rámci navázané spolupráce s Automotodromem Brno poskytla nošovická automobilka, svými parametry odpovídají sériové výrobě, došlo u nich ovšem k několika specializovaným úpravám, jako je usazení signalizačních světel na střechu vozu a modifikace zavazadlového prostoru pro potřeby zdravotníků. Automobily Hyundai nahradily doposud sloužící vozy Škoda Octavia RS.

Produktová novinka i30 N si na závodním okruhu nezadá ani s etablovanými modely na trhu. Zvlášť ve verzi performance, díky které auto disponuje výkonem 275 k. „Síla vozu je samozřejmě důležitá, ale na závodní dráze hodně záleží i na dalších parametrech. Především jde o celkové chování auta v zatáčkách. Masarykův okruh není jednoduchá trať a autu nic neodpustí. V každodenní provozu se nám i30 N hodně osvědčila a je opravdu znát, že auto prošlo intenzivním vývojem na závodní trati,“ hodnotí řidič safety caru na Masarykově okruhu Petr Borůvka.
.
Modely i30 N svými parametry odpovídají sériové výrobě pro koncového zákazníka. Disponují ovšem několika úpravami. Na pohled viditelnou změnou jsou především majáky s homologací FIA, které slouží pro signalizaci závodním strojům na dráze. Medical car ve verzi performance navíc prošel úpravou zavazadlového prostoru, která lékařskému týmu umožňuje převoz plnohodnotného zdravotnického vybavení. Díky tomu mohou v případě potřeby v řádu desítek vteřin poskytnout lékařskou pomoc přímo v místě kolize.

První velkou závodní akci absolvovaly vozy Hyundai i30 N v rámci Masaryk Racing

Hyundai 13.9.2018

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar