Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Hyundai Tucson
DS3 Crossback
 

Hyundai NEXO získal pět hvězdiček Euro NCAP

Hyundai Motor obdržel pro nový model NEXO nejvyšší pětihvězdičkové celkové hodnocení od nezávislé organizace Euro NCAP, která testuje bezpečnost vozidel. Druhá generace elektromobilu s palivovým článkem značky Hyundai prokázala vysokou úroveň aktivní a pasivní bezpečnosti ve všech čtyřech kategoriích hodnocení.

NEXO poskytuje svým cestujícím a ostatním účastníkům silničního provozu nejvyšší ochranu díky rozsáhlé bezpečnostní výbavě, vysoké tuhosti a odolnosti skeletu karoserie. NEXO je prvním elektromobilem s palivovým článkem, který obdržel maximální pětihvězdičkové celkové hodnocení Euro NCAP.

NEXO je vybaveno nejmodernějšími asistenčními systémy a prvky aktivní bezpečnosti Hyundai SmartSense, aby splňovalo nejvyšší evropské bezpečnostní standardy.

Asistent pro odvrácení kolize s překážkou vpředu FCA s detekcí chodců byl podroben mimořádně přísným testům. Tento systém je jedním z mnoha vyspělých prvků aktivní bezpečnosti. Řidiče upozorňuje na nouzové situace a v případě potřeby automaticky brzdí. FCA používá radarové a kamerové senzory vpředu a zasahuje ve třech krocích. Nejprve řidiče vizuálně a akusticky upozorní, poté v závislosti na míře rizika kolize aktivuje brzdy a využije i maximální brzdnou sílu, aby se kolizi předešlo. Je-li kolize neodvratitelná, minimalizuje brzdný zásah rozsah škod.

Také asistent pro jízdu v jízdním pruhu LKA obdržel v testech nejvyšší hodnocení. Jeho funkčnost rozšiřuje rovněž standardně dodávaný asistent řízení v jízdním pruhu LFA, který udržuje vůz uprostřed jízdního pruhu a upozorňuje řidiče na nebezpečné situace při rychlosti jízdy od 0 do 150 km/h.

Automobily Hyundai pravidelně získávají nejvyšší hodnocení bezpečnosti Euro NCAP. Z aktuální nabídky obdržely maximální pětihvězdičkové hodnocení mimo jiné modely Hyundai i30, Kona, Tucson, Santa Fe a IONIQ. Nepřetržitě udělovaná vrcholná hodnocení potvrzují konstrukční vyspělost automobilů značky Hyundai v oblastech bezpečnosti a spolehlivosti.
Zcela nové NEXO se již v Evropě začalo prodávat, přičemž termíny uvedení na jednotlivé trhy se liší.


Hyundai 30.10.2018

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar