Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Hyundai IONIQ 6 - Světové auto roku

Elektrifikovaný Hyundai IONIQ 6 ovládl prestižní anketu Světové auto roku, včetně kategorií Světový elektromobil roku a Světový automobilový design roku. Porota ocenila především jeho unikátní aerodynamický design a výjimečný dojezd.

Porota složená ze stovky automobilových novinářů ze 32 zemí světa vybrala IONIQ 6 ze tří finalistů, uvedených na světové trhy v roce 2022. Značka Hyundai ovládla tři výše zmíněné kategorie už podruhé za sebou, vloni se stejný úspěch podařil modelu IONIQ 5.

„Z obhajoby tohoto prestižního úspěchu jsme nadšeni, protože jde o ocenění nesmírného talentu a nezměrného úsilí všech z nás v Hyundai Motor Company při uvádění elektromobilů jako IONIQ 6 na trh,” uvedl Jaehoon Chang, President a CEO Hyundai Motor Company. “Toto ocenění nás utvrzuje v odhodlání být celosvětovým lídrem v elektrifikaci a ve snaze dál poskytovat chytrá řešení pro mobilitu.”

„Model IONIQ 6 je po stránce designu skutečně jediným svého druhu. Jeho proudnicové tvary kombinují silné emoce a aerodynamickou účinnost s cílem dosažení výjimečného dojezdu,” řekl SangYup Lee, výkonný vicepresident a vedoucí Hyundai Global Design Center. “Uvnitř vozu jsme vytvořili osobní prostor s důmyslnými a uklidňujícími funkcionalitami, které, jak věříme, posouvají design elektromobilů na novou úroveň.”

IONIQ 6 je druhým členem produktové řady pro elektromobily IONIQ. Naplno využívá vyhlášenou architekturu platformy E-GMP, která umožňuje 800-V ultrarychlé dobíjení z 10 na 80 % za pouhých 18 minut a výjimečně prostorný interiér.

S ultra nízkým koeficientem odporu 0,21 je IONIQ 6 jedním z nejaerodynamičtějších a nejúspornějších elektromobilů na trhu. Dle standardu WLTP je dojezd tohoto elektrického streamlineru 614 km a spotřeba činí 13,9 kWh/100 km (platí pro variantu s kapacitou baterie 77,4 kWh, pohonem zadních kol a 18” pneumatikami).

Mimo široké škály další výbavy IONIQ 6 nabízí technologii Vehicle-to-Load (V2L), asistenční systémy a pokročilou konektivitu s bezdrátovými aktualizacemi softwaru (OTA). Prostorný a pohodlný interiér naplno využívá rozvor náprav 2950 mm a nabízí řadu moderních funkcí, jako dvoubarevné ambientní osvětlení, Speed Sync Lighting, EV Performance Tune-up a Electric Active Sound Design (e-ASD).

SangYup Lee byl navíc porotou ankety jmenován Světovou osobností automobilového průmyslu za rok 2023, za svůj přínos pro úchvatné a inovativní koncepty i sériové vozy, představené v roce 2022 – včetně modelů IONIQ 6, KONA, či pojízdné laboratoře N Vision 74.

Vítězství produktové rodiny IONIQ znamenají novou energii ve snaze společnosti Hyundai Motor urychlit svou strategii elektrifikace a stát se světovým lídrem ve výrobě elektromobilů. V plánech Hyundai Motor – v podobě uvedení 17 nových bateriových elektromobilů včetně luxusních vozů značky Genesis – figuruje i cíl ve formě navýšení celosvětových prodejů BEV na 1.87 milionů vozů do roku 2030.


Hyundai 8.4.2022

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Subaru Forester
Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar