Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Hvězdy filmového nebe v Audi

Flotila 52 vozů Audi bude k dispozici celebritám při letošním 41. ročníku Mezinárodního filmového festivalu (MFF), který se uskuteční na přelomu června a července v Karlových Varech.

 

Letošní MFF není první společenskou či kulturní událostí, jejíž organizátoři přivítali možnost návštěvníkům poskytnout špičkové služby a pohodlí vozů Audi. Německá značka vystupovala v roli oficiálního přepravce mj. při pražském Výročním zasedání Mezinárodního měnového fondu a Skupiny Světové banky nebo summitu NATO v Praze.

Organizátorům a především VIP hostům bude sloužit 30 nejprestižnějších limuzín Audi A8Long W12 v prodloužené verzi. Žhavá novinka Audi Q7 bude zastoupena 15 vozy a k dispozici bude ještě 7 vozů Audi A4 Cabriolet. Neméně důležité než výkony a komfort poskytovaný vozy Audi je také jejich ohleduplnost k životnímu prostředí, protože doprava bude zajišťována i v oblastech vyhrazených pěšímu provozu. Smlouvu podepsali (na fotografii zprava Rudolf Javurek, generální ředitel Import VW Group, Petr Neústupný, vedoucí divize Audi a Jiří Bartoška, prezident Mezinárodního filmového festivalu.

Díky sportovnímu stylingu, komfortnímu vybavení a využívání inovativních technologií (systém quattro, hliníková struktura karoserie ASF či přímé vstřikování benzinu FSI) se Audi jednoznačně prosadilo na samý vrchol v oblasti prestižních vozů. Deset let celosvětově stoupající prodeje se loni vyšplhaly až na 829 100 vozů, což představuje meziroční nárůst o 6,4 %. V ČR prolomilo Audi magickou hranici 2500 kusů o 48 kusů. Zatím nejprodávanější model A4  vytlačil dokonce z první pozice větší a luxusnější model A6.

 

Flotila se představuje

Prodloužená verze modelu Audi A8Long W12 s vidlicovým dvanáctiválcem je považována za nejsportovnější luxusní limuzínu a je vlajkovou lodí značky Audi. Více než pět metrů dlouhý vůz s rozvorem přes tři metry nabízí prostorný a luxusní interiér. Pod elegantní karoserií ukrývá unikátní prostorový hliníkový rám ASF, který je mimořádně pevný a torzně tuhý, což je hlavní předpoklad dobrých jízdních vlastností. Dalším ojedinělým systémem je adaptivní pneumatické odpružení, umožňující změnu světlé výšky vozu v závislosti na rychlosti jízdy, doplněné tlumiči s proměnnou tuhostí. Spolu s pohonem všech kol quattro zaručují komfortní a mimořádně stabilní jízdu za všech okolností.

Hliníkový vidlicový dvanáctiválec 6.0 o výkonu 331 kW/450 k se vyznačuje plochým průběhem točivého momentu, vrcholící na úctyhodných 580 Nm. S ním dosáhne „stovky" za pouhých 5,2 s a dvoustovky za 17,4 s.

Jednou z nejvýraznějších novinek je Audi Q7. Vnějšími rozměry příliš nezaostává za A8Long a ve své kategorii je nejdelším vozem, celkovou a světlou výškou ji však překonává. Luxusní sportovně-užitkový vůz SUV poslouží stejně dobře na silnici jako v terénu. Prostorný interiér umožňuje 28 různých variant uspořádání a může přepravit až sedm osob ve třech řadách sedadel. Sedadla v prvních dvou řadách jsou široce nastavitelná, sedadla třetí řady (výbava na přání) lze skrýt pod dnem zavazadlového prostoru. Druhou řadu sedadel je možné sklopit a získat tak zavazadlový prostor o objemu až 2035 litrů. Podvozek vyniká osvědčenou kvalitou ostatních modelů Audi s pohonem quattro, na přání dodávané adaptivní pneumatické pérování umožňuje změnu světlé výšky v rozsahu 180 až 240 mm. Na výběr jsou zatím buď výkonný vidlicový zážehový osmiválec 4.2 litru nebo vznětový šestiválec 3.0.

Audi A4 Cabriolet svým designem perfektně zapadá do „stylistické školy" značky Audi, preferující nadčasovou eleganci a zároveň sportovního ducha. Do sériové výbavy patří elektrohydraulicky ovládaná skládací střecha s výbornou tepelnou i akustickou izolací. O bezpečnost a ochranu cestujících se stará celá řada prvků, při převrácení chrání posádku extrémně pevný rám čelního okna a dvojice masivních vzpěr, které se na popud citlivých čidel bleskově vysunou z prostoru za opěradly zadních sedadel. K potěšení z jízdy v otevřeném voze přispívá široká škála výkonných motorů s objemem od 1,8 do 3,2 litrů a výkonem až 188 kW/266 k.

Hvězdy filmového nebe se mají tak opravdu nač těšit. Pohodlná a luxusní přeprava je letos stoprocentně zaručena.

 

JL, 27.4.2006

 

 


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar