Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Honda e triumfovala na World Car Awards

Honda rozšířila svou vítěznou sérii díky úspěchu v soutěži World Car Awards 2021. Model Honda e přidal titul světového městského auta roku do své rozrůstající se sbírky nedávných prestižních ocenění a byl zařazen do první trojice celkového ocenění světového auta roku

Model Honda Jazz e:HEV se také umístil v první trojici v soutěži o světové městské auto a v této kategorii tato japonská značka dominovala. Oba kompaktní městské vozy hrají důležitou roli v závazku společnosti Honda 100% elektrifikovat do roku 2022 hlavní modely nabízené v Evropě.

Honda e, který je prvním plně elektrifikovaným vozidlem (EV) pro Evropu, získal ocenění světové městské auto roku 2021 udělené porotou 93 mezinárodních novinářů z 28 zemí. Program soutěže World Car Awards oceňuje dokonalost v kategoriích městské vozy, luxusní vozy, výkon a design, přičemž model Honda e byl oceněn za citlivou jízdu a zábavný jízdní zážitek, mimořádné technologie a konektivitu ve voze a výjimečný moderní design.

Honda e, která získala uznání po celém světě, nastavuje globální měřítka pro moderní design automobilů a pokročilou e-mobilitu. Mezi další úspěchy patří dvě ocenění „Red Dot“ za mimořádný design, včetně ocenění „Nejlepší z nejlepších 2020“, a uvedení do světově proslulého muzea Red Dot museum v Německu.

Vůz, který měl premiéru jako Honda e Prototype na autosalonu Frankfurt Motor Show v roce 2019, také získal titul „ECOBEST“ od poroty ankety AUTOBEST a byl jmenován celkovým vítězem ocenění Německé auto roku 2021 s dalšími vítězstvími v kategorii „Nová energie“. Na začátku letošního roku byl také oceněn jako „Nejlepší elektromobil“ v anketě světové ženské auto roku 2021.

Kromě úspěchu Hondy e byl v užším výběru tří vozů pro ocenění světového městského auta také nový Jazz e:HEV, nabízený s výhradně hybridním pohonem. Porota ocenila model Jazz za jeho výkonné a citlivé hybridní hnací ústrojí, chytré uspořádání a působivý prostor interiéru a mimořádnou úroveň pohodlí.

Modely Jazz a Jazz Crosstar byly nedávno v prestižní soutěži Red Dot Awards 2021 oceněny za dosažení mimořádné vyváženosti funkčnosti, designu a bezpečnosti, a získaly vysoce prestižní ocenění „Design produktu“. Toto mezinárodně uznávané ocenění je udělováno pouze produktům nejvyšší kvality, které vynikají v kategoriích design produktu, značky a komunikace.


Soutěž World Car Awards vyžaduje, aby hodnocené vozy byly v prodeji alespoň na dvou hlavních trzích na dvou různých kontinentech v období mezi 1. květnem 2020 a 1. květnem 2021. Kromě toho musí být takové vozidlo vyráběno v objemech alespoň 5 000 kusů ročně, jeho celková délka může být maximálně 4,20 metru a musí být schváleno pro provoz na veřejných komunikacích. V současném 17. ročníku si tato soutěž klade za cíl odrážet skutečně to, co vlastníci vozů po celém světě potřebují, jakož i uznat, ocenit a podnítit dokonalost, vedoucí postavení a inovace v rychle se měnícím automobilovém průmyslu.Honda 27.4.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar