Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Honda Forza 125 po modernizaci

Honda Forza 125 byla navržena speciálně pro náročné evropské zákazníky, kteří od svého stroje požadují ve všech ohledech maximum – stylovost, atraktivitu, výkony i výbavu. Již při svém představení v roce 2015 všechna tato očekávání překročila a od té doby neustále vyvíjí.

Již od samého počátku trefil model Forza 125 do černého svou obratností při jízdě v městském provozu (díky kompaktním rozměrům) a bezkonkurenčními schopnostmi pro dojíždění na větší vzdálenosti díky výkonnému motoru, ochraně před větrem a komfortu. Stroj v sobě spojuje komfort ‘GT’ (Grand Touring) skútru se sportovní orientací a ovladatelností. K tomu přidává spoustu odkládacích schránek, řadu prémiových detailů a v neposlední řadě inovace a vysokou kvalitu charakteristické pro značku Honda.

Čtyřventilový motor v sobě spojuje špičkový výkon v dané třídě s dojezdem 490 km na jednu nádrž a systémem Idling Stop; lehký podvozek, který nabízí rovnováhu mezi stabilitou ve vysokých rychlostech a manévrovatelností v městském provozu; a bohatá výbava zahrnující LED světla, inteligentní klíč Smart Key, schránku pro uložení dvou přileb, či komfortní jízdu ve dvou.

Výbava a specifikace byly povýšeny na novou úroveň: nový, plynule elektricky nastavitelný štít nabízí podle potřeby perfektní ochranu proti větru či naopak nerušený výhled vpřed, zatímco inovované analogové přístroje jsou doplněny o nový displej poskytující ještě více informací. Přední i zadní ukazatele směru jsou nyní z LED diod, zatímco inteligentní klíč Smart Key nově umožňuje ovládání volitelného 45litrového vrchního kufru.

Šířka řídítek zůstává 754 mm a zrcátka jsou opět ve výšce 1125 mm. Díky těmto rozměrům se stroj dokáže protáhnout městskými ulicemi plnými aut – právě to bylo jedno z vylepšení modelu Forza 125 již v roce 2017, kdy zvýšením polohy zrcátek odpadlo riziko kolize se zrcátky automobilů.

Do schránky pod sedlem lze uložit dvě integrální přilby – podsedlový prostor zvětšen z 48L na 53,5L!

Revidované přístroje obsahují analogový ukazatel rychlosti a otáčkoměr, mezi nimiž se nachází digitální displej, který je schopen přepínat mezi 3 režimy; počítadlo kilometrů, zbývající dojezd a aktuální spotřeba paliva; denní počítadlo kilometrů, průměrná spotřeba a čas jízdy; nebo okolní teplota a informace o stavu baterie.
Čtyřventilový, kapalinou chlazený motor SOHC disponuje výkonem 11 kW při 8 500/min. a maximem točivého momentu 12,5 Nm při 8 250/min. Zrychlení z klidu je u modelu Forza 125 na velmi dobré úrovni (0-200 m za pouhých 13,4 s) a díky vysokému výkonu ve středních otáčkách se zlepšila dynamická akcelerace při typických městských rychlostech mezi 40 a 60 km/h. Stroj bez problému udrží rychlost kolem 90 km/h a maximální rychlost dosahuje 108 km/h.

Dojezd 500 km na jednu nádrž je umožněn mimo jiné díky úspornému motoru se spotřebou 2,3 l/100 km (v režimu WMTC) a 11,5litrové nádrži.

Honda 6.6.2018

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar