Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru akcni nabidky
Alcar - Konfigurátor kol

Honda Civic Type R - rekord na Nürburgringu

Na světové premiéře nového modelu Civic Type R Honda oznámila, že na legendárním německém okruhu Nürburgring Nordschleife o délce 20,8 km dosáhl její vývojový vůz času na jedno kolo 7 minut 50.63 sekund.

Takového času dosud nedosáhl žádný jiný výkonnostní hatchback s pohonem přední nápravy. Zmíněný čas na kolo dosáhl vývojový Civic Type R během finální fáze předsériového testování. Prototyp měl standardně vyladěný motor a byl vybaven stejným zavěšením, hnacím ústrojím, výfukem, brzdami a aerodynamickou výbavou, jako sériový vůz modelu Civic Type R.

Demontáží například klimatizace, předního sedadla spolujezdce a audiosystému se kompenzuje doplňková hmotnost kompletní bezpečnostní klece vozidla (která se instaluje především z bezpečnostních důvodů a nikoli pro zvýšení tuhosti).

Během testovacího cyklu byl vývojový vůz osazen sériovými 19“ litými koly s pneumatikami 235/35R19, které jsou vyvíjeny ve spolupráci s předním evropským výrobcem pneumatik speciálně pro nový model Civic Type R.
Honda slibuje, že chce tento rekord ještě vylepšit: letos vyšle na okruh Nürburgring Nordschleife sériový Civic Type R s cílem vytvořit nový rekordní čas na kolo se sériovým vozem s pohonem přední nápravy.
Mezi nejdůležitější charakteristiky nejnovější generace této dynastie kultovního vozu Honda patří světová premiéra nového 2,0litrového motoru VTEC TURBO Honda, agresivní styling diktovaný funkcí a novátorské technologie nového podvozku, které dohromady přinášejí jeden z nejúchvatnějších a nejpřínosnějších jízdních zážitků ze všech sektorů.
Prodej nového modelu Civic Type R bude v Evropě zahájen letos v létě.Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar