Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Goodyear představil revoluční pneu

Pneumatikářský koncern Goodyear uvádí na trh novou revoluční výkonnou pneumatiku Eagle F1 Asymmetric, která přináší inovační technologii aktivní přilnavosti při zatáčení – „Active Cornergrip Technology“.

Nová technologie umožňuje rovnoměrnější kontakt pneumatiky s vozovkou po celé šířce běhounu a větší přilnavost při zatáčení. Díky speciální závodní běhounové směsi zvyšuje také přilnavost na mokru. Pneumatika Eagle F1 Asymmetric překonávají dosavadní Eagle F1, která porážela své konkurenty po několik let v různých testech. Rychle rostoucí prodeje výkonných automobilů, odhady uvádějí, že se prodej v tomto segmentu zvýší o 800 000 kusů během příštích pěti let, se nárůst odrazí v prodeji vysoce výkonných pneumatik. Na rostoucí poptávku reagoval Goodyear právě vývojem pneumatiky Eagle F1 Asymmetric.
Dezén běhounu Eagle F1 Asymmetric se v šířce pneumatiky mění. Otevřené dezénové bloky na vnitřní straně běhounu zvyšují rozptyl vody, zatímco pevné středové žebro zajišťuje zvýšenou stabilitu při vysoké rychlosti. Široké masivní ramenní bloky na vnější straně umožňují maximální přilnavost při zatáčení.Tyto vlastnosti běhounu podporuje ještě speciální závodní běhounová směs, která zvyšuje přilnavost na mokru.
V zatáčkách působí na stopu pneumatiky velké množství síly. Rozložení hmotnosti automobilu se přemísťuje k vnějšímu rameni pneumatiky a přilnavost na vnější části běhounu se zvyšuje, zatímco na vnitřní části pneumatiky se snižuje. Unikátní technologie pro zvýšení přilnavosti při zatáčení – „Active Cornergrip Technology“ zvyšuje kontakt pneumatiky s vozovkou na vnitřní straně, čímž zajistí zatáčení s větší přilnavostí. Díky technologii s aramidovou výztuží vnitřní bočnice pneumatiky se snižuje deflekce pneumatiky při zatáčení, čímž se tlak rovnoměrněji rozkládá po celé kontaktní ploše, a zajišťuje větší přilnavost. Podle průzkumu Goodyearu je bezpečné řízení za mokra jedním z nejdůležitějších požadavků spotřebitelů. Díky kombinaci „Active Cornergrip Technology” a speciální závodní běhounové směsi vyniká Eagle F1 Asymmetric zejména za mokra. Hluboké středové drážky odvádějí povrchovou vodu, čímž se dosahuje výborná přilnavost. Odvodové kanálky na vnitřní straně pneumatiky rozptylují vodu mimo kontaktní plochu.
Pneumatika Goodyear Eagle F1 Asymmetric je dostupná ve 24 rozměrech, od 17“ do 20“ , téměř celý sortiment vyráběný ve verzi extra load je vhodný pro většinu moderních vysoce výkonných automobilů.


JL, 13.3.2007


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar