Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Goodyear Dura Grip pro městský provoz

Jeden z největších světových výrobců pneumatik Goodyear, uvádí novou pneumatiku DuraGrip, speciálně vyvinutou tak, aby se vyrovnala s tlakem, který na automobil i pneumatiky vyvíjí neustálé zastavování a rozjíždění se v městském provozu.

Díky spojení inovativních technologií použitých u pneumatik Goodyear - HydraGrip, UltraGrip 7 a Excellence, poskytuje DuraGrip vysoký kilometrový proběh, aniž by ztratila cokoli z výkonnostních a bezpečnostních vlastností..
Pneumatika Goodyear DuraGrip byla speciálně vyvinuta, aby se vyrovnala se stovkami brzdných a rozjížděcích manévrů spojených s řízením ve městě – a to jak za sucha, tak i na mokru. Základem je směs s obsahem siliky, která zlepšuje kilometrový proběh, posiluje výkon pneumatiky za mokra a zajišťuje kratší brzdnou vzdálenost. Pneumatiku charakterizuje asymetrický dezén běhounu a dvě souvislá vnější žebra, umožňující lepší ovladatelnost díky maximálnímu zvýšení přilnavosti na suchém povrchu. Otevřená část dezénu pneumatiky a obvodové drážky zajišťují lepší ovladatelnost za mokra a odolnost vůči aquaplaningu. Pevné vnější ramenní bloky poskytují boční stabilitu ve vysoké rychlosti, zatímco 3D-BIS lamely zaručují výbornou stabilitu při vysokém tlaku a maximální brzdný výkon.
Patentovaný systém trojrozměrných, vzájemně uzamykatelných lamel (3D-BIS), známý ze zimních pneumatik Goodyear, vylepšuje jízdní vlastnosti pneumatiky za mokra i za sucha, a to díky většímu počtu lamel ve srovnání s tradičním lamelováním. Tato technologie vybavuje pneumatiku maximálním počtem záběrových hran, čímž zajišťuje odolnost vůči aquaplaningu a výkonnost na mokré vozovce. Současně zachovává přesné a dynamické ovládání charakteristické pro výkonné pneumatiky.
Stejně jako všechny produkty Goodyear prošla pneumatika DuraGrip před uvedením na trh rozsáhlým testováním na běžných komunikacích i nezávislých testovacích dráhách. Srovnání s konkurencí ukázalo, že DuraGrip si vede dobře v testech, sledující různé parametry jízdy ve městě, jako je např. brzdění, otěr běhounu, odolnost vůči aquaplaningu či emise hluku. Pneumatika je k dispozici od 165/80 R13 až po 195/65 R15.

Jl, 21.3.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar