Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Ford získal další cenu a prodal Aston Martin

Největší německý automobilový časopis AutoBild ve spolupráci se třiadvaceti partnerskými publikacemi z celé Evropy udělil velkoprostorovému Fordu S-MAX.

Společně s celkovým vítězstvím vybojoval dynamický crossover S-MAX, navržený v duchu „kinetického designu,“ rovněž prvenství v kategorii velkoprostorových vozů. Držitel prestižního titulu „Auto roku 2007“ se nyní pyšní více než patnácti cenami od různých motoristických magazínů, včetně prvenství v anketě „Cena za design roku 2006,“ udělované rovněž časopisem AutoBild.
Jen v Německu hlasovalo v anketě časopisu AutoBild 210 000 čtenářů. V celé Evropě pak bylo k účasti na hlasování vyzváno na čtyřicet milionů lidí.
Před konečným rozhodnutím prošly nejvýše umístěné modely z každé země náročnými testy, které se odehrávaly ve zkušebním areálu firmy Bridgestone poblíž Říma. O výsledném pořadí rozhodovala porota složená ze čtyřiadvaceti šéfredaktorů, pěti technických specialistů a několika závodníků včetně Waltera Röhrla, Mattiase Ekströma nebo Paula Belmonda. Ford S-MAX v závěrečných kolech porazil konkurenty jako BMW X5, Mercedes-Benz třídy CL, Opel Corsa, Volvo C30 či Volkswagen Eos.
„To je fantastická zpráva, tato ocenění nás naplňují hrdostí,“ prohlásil John Fleming. „Společně s již dříve získanými cenami trofej Auto 1 znovu dokazuje, že Ford S-MAX dokázal oslovit jak zákazníky, tak odborná média. Věříme, že nový Ford Mondeo bude pokračovat v nastoleném trendu a podaří se mu probudit stejnou vlnu zájmu a nadšení, až ho v létě uvedeme na trh.“

Ford prodal Aston Martin

Společnost Ford Motor Company oznámila, že prodala automobilku Aston Martin konsorciu, jehož členem je mj. známý David Richards. Prodej včetně všech formálních náležitostí by měl být dokončen během druhého čtvrtletí roku 2007. Transakce má hodnotu 479 milionů britských liber (19,8 mld. Kč, přičemž si Ford ponechá podíl v hodnotě 40 milionů britských liber.
„Prodej Aston Martinu je v souladu s restrukturalizačními plány společnosti,“ řekl prezident a generální ředitel Fordu Alan Mulally. „Aston Martin získá přístup k novému kapitálu, jehož prostřednictvím bude pokračovat v růstu nastartovaném pod naším vedením. Oznámení znamená přínos pro Ford Motor Company, pro Aston Martin i pro Velkou Británii.“
Členy konsorcia jsou: David Richards, zakladatel a ředitel společnosti Prodrive, která podniká v oboru motoristického sportu a technologií pro automobilový průmysl; John Sinders, sběratel vozů Aston Martin a příznivec závodního programu Aston Martin Racing; mezinárodní investiční společnosti Investment Dar a Adeem Investment Co., sídlící v Kuvajtu.


PL, 16.3.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar