Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Ford oznámil ceny S-MAX a Galaxy

Už za dva měsíce se na trhu objeví dvě novinky značky Ford, shodou okolností obě sedmimístné: crossover S-MAX s prvky prostorného kombi a sportovního vozu a komfortní velkoprostorový model Galaxy.

 

Ford S-MAX prakticky nemá v současné nabídce osobních automobilů přímou konkurenci. Při pokusu o srovnání třeba s některým z populárních kombi střední třídy s obdobnou motorizací zjistíme, že je výhodnější.

Za necelých 740 000 Kč bude sportovně laděný velkoprostorový S-MAX vybaven dvoulitrovým benzinovým motorem 2.0 i / 145 k, sedmi airbagy včetně kolenního, systémem ABS, ale také klimatizací, elektricky ovládanými okny a zrcátky atd. K dalším zajímavostem patří např. intuitivní systém ovládání důležitých funkcí vozu HMI řízený dvěma tlačítky na volantu.Zákazníky překvapí systémem skládání sedadel (až 5+2) do podlahy, mimořádným prostorem pro zavazadla a spoustou technicky pokrokových systémů, od aktivního tempomatu přes monitorování tlaku v pneumatikách až k aktivnímu podvozku.  

Kromě zmíněného benzinového dvoulitru budou k dispozici ještě přeplňovaný pětiválec 2,5 l / 220 k a dva  turbodiesely s technologií Common Rail

(1.8 TDCi / 125 k  a  2. 0 TDCi / 143  k), přičemž nejvýhodnější dieselová verze stojí 784 990 Kč.

Ještě o něco více prostoru a dostatek cestovního komfortu nabízí nový Ford Galaxy, vyráběný v belgickém závodě v Genku. Cena začíná na 844 990 Kč, stejná pro základní modely s motory 2.0 I / 145 k a 1.8 TDCi /125 k.  Při srovnání motorizace a výbavy zjistíme, že Galaxy je výhodnější než jeho předchůdce. Kromě zmíněných agregátů se bude prodávat i se známým turbodieselem 2.0 TDCi / 143 k, udivujícím svým bezkonkurenčním "zátahem". Další variantou je úsporný turbodiesel 1.8 TDCi /100k.

Sedmi pasažérům nabídne cestování s velkým nadbytkem prostoru pro hlavy, ramena i nohy - a také zavazadlový prostor o objemu 435 až 2325 litrů!

 

ah


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar