Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Ford - není rekord jako rekord

Přesné statistiky SDA ukázaly, že červencový prodejní rekord (1590 registrovaných vozů), kterým společnost Ford Motor Company, s.r.o. výrazně odskočila všem ostatním importérům, není rekordem ledajakým, nýbrž absolutním.

Od doby, kdy se vedou příslušné statistiky, tedy od roku 1991, totiž 1590 vozů za jeden měsíc ještě nikdy žádný importér prodat nedokázal. Proto je výsledek modrého oválu historicky nejlepším měsíčním výsledkem jednotlivého automobilového importéra v ČR. Zajímavou shodou okolností tak Ford překonal dosud nejvyšší počet za měsíc prodaných vozů, kterého dosáhl…. rovněž Ford – v listopadu roku 1997, kdy prodal 1547 nových aut.
Ford přitom v červenci na českém trhu doslova zářil. Jeho kompaktní velkoprostorový model Fusion se s 643 registrovanými vozy stal dovozovou jedničkou – a dokonce při tom dokázal překonat rozměrově a zaměřením srovnatelný model domácího výrobce. A to se ( po plném náběhu výroby) dosud ještě žádnému importovanému vozu rovněž nepodařilo.
Velmi dobře si (nejen) v letních měsících Ford Motor Company vede i na evropských trzích. Za červenec například Ford prodal 149 200 vozů, tedy o 10,7 % více než o rok dříve a celkově mu od začátku roku patřilo 8,9 % evropského trhu.

JL, 23.8.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar