Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Ford Transit - Van of the Year 2007

Porota prestižní ankety „Van of the Year“, složená z předních novinářů působících v oblasti užitkových vozidel z devatenácti evropských zemí, označila nový Ford Transit za nejlepší dodávku roku 2007.

 

„V roce 2006 vyjela řada velmi dobrých nových lehkých a středních užitkových modelů, takže konkurence byla veliká. Tím spíš je ocenění pro Ford Transit cenné," říká John Fleming, prezident a generální ředitel společnosti Ford of Europe. „Jsme nadšeni, že se nám podařilo navázat na vítězství Transitu z roku 2001 a Transitu Connect z roku 2003 v anketě Van of the Year. Je to signál, vypovídající o kvalitě našich modelů Transit, nejen pro naše zákazníky, ale i pro zaměstnance společnosti Ford of Europe."

V oficiálním vyhodnocení jury soutěže stojí: „Jury zaujala skutečnost, že konstruktéři automobilky Ford dokázali jeden z nejlepších vanů své kategorie udělat ještě lepším. Ať už jsme Transit testovali v městském provozu nebo na dálnicích, vždy prokazoval vynikající jízdní vlastnosti. Jury také ocenila, že designéři a konstruktéři Fordu udržují pečlivěji než zástupci jiných značek bezprostřední kontakt se stávajícími i potenciálními zákazníky a monitorují jejich požadavky."

Také díky této filozofii má Transit kabinu, která svým ergonomickým řešením a nabízeným komfortem připomíná spíše moderní osobní automobil. Návrháři dobře vědí, kolik času stráví řidiči užitkových vozů za volantem a jak náročná je jejich práce.

Tlak na otázky optimální ergonomie se projevil nejen v propracované konstrukci sedadla řidiče a umístění volantu a řadicí páky, ale konstruktéři se snažili garantovat také co nejlepší výhled z vozu ven a optimalizovali i velikost a umístění zpětných zrcátek.

„Sledování měnících se požadavků uživatelů užitkových vozů se odrazilo v celé řadě vylepšení interiéru. Jedním z dobrých příkladů je např. řadicí páka integrovaná přímo do palubní desky nebo vodovzdorný samonabíjecí klíč. Další ukázkou toho, jak Ford naslouchá svým klientům, je obohacení modelové řady o verzi se středním rozvorem a nízkou střechou a o model se zesílenou přední nápravou."

Jury ocenila rovněž vývoj nového Transitu s pohonem všech kol a oslovilo ji i zařazení elektronického stabilizačního systému ESP do všech vznětových verzí řady Transit (van, minibus a kombi)  roku 2007 nebo avizované uvedení modelu se zadní dvojmontáží.

Odborné novináře nejvíce oslovily tradiční přednosti Transitů, tedy flexibilita a velký úložný prostor, vyspělý ochranný a bezpečnostní systém, nízké provozní a servisní náklady a hustá evropská dealerská síť.

Nový Transit otevírá další kapitolu úspěšné historie modelu, který se stal legendou. Během uplynulých 40 let se prodalo přes pět milionů modelů.

Konstruktéři nejnovějšího přírůstku přepracovali celou řadou prvků a systémů - motor, karoserii, výbavy - tak, aby Transit dokázal svým uživatelům poskytnout ještě více komfortu, a vynikal ještě lepšími jízdními vlastnostmi, kvalitou, designem.

Vůz dostal také novu škálu motorů, mezi nimiž hrají prim výkonné, úsporné a ekologické vznětové agregáty. Nový Transit je k dispozici jak s pohonem předních tak zadních kol, ale také 4x4.

Zákazníci mohou vybírat z desítek verzí, kombinujících různé délky rozvoru, výšku střechy a provedení karoserie. Novinkou je model s nízkou střechou a středním rozvorem, který nemá problém zaparkovat např. v podzemních garážích hotelů a letišť a také model se zesílenou přední nápravou. Ten se uplatní např. u požárních a záchranářských sborů.

 

JL, 29.9.2006

 


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar