Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Ford S-MAX s pěti hvězdičkami NCAP

Nový Ford S-MAX absolvoval testy Euro NCAP s výborným pětihvězdičkovým hodnocením. Spolu s novým Focusem nabízí Ford již dva modely s nejvyšším hodnocením. Dvě hvězdičky a 13 bodů za ochranu chodců jsou rovněž velmi kvalitním výsledkem.

 

„V novém Fordu S-MAX jsme ověřený systém inteligentní ochrany IPS doplnili o kolenní airbag řidiče v kombinaci s vyspělým řešením deformace sloupku řízení a mimořádně pevnou karoserií," vysvětluje pozadí vynikajících výsledků manažer společnosti Ford of Europe pro bezpečnost vozidel, Gisbert Gäb. 

Systém inteligentní ochrany IPS představuje komplexní řešení pasivní bezpečnosti. Spojuje karoserii s účinnými deformačními zónami a pevným prostorem pro cestující  s nejmodernějšími zádržnými systémy a technologiemi, které posádku chrání při nehodě. Ford S-MAX je vybaven airbagy čelními, bočními, okenními airbagy a kolenním pro řidiče.

Čtyři hvězdičky dosáhl v hodnocení ochrany dětských pasažérů díky úchytům ISOFIX na vnějších sedadlech ve druhé řadě a speciálním dětským sedačkám,  které jsou k dostání u autorizovaných prodejců Ford.

Součástí standardní výbavy je rovněž systém ochrany krční páteře. V kombinaci s tříbodovými bezpečnostními pásy, doplněnými o předpínače a omezovače tahu, protiponořovací konstrukcí sedadel, horizontálně deformovatelným sloupkem řízení a bezpečnostní pedálovou skupinou tak S-MAX disponuje komplexním systémem ochrany cestujících.

K tomu se přidávají prvky aktivní bezpečnosti, které pomáhají předcházet nehodám: standardně dodávaný ABS s EBD lze na přání doplnit o vyspělý elektronický stabilizační program ESP.

Vůz může být navíc vybaven adaptivním tempomatem s funkcí samočinného udržování vzdálenosti od vpředu jedoucího vozu, systémem pro zmírnění následků nehody pomocí brzdění či aktivními tlumiči pérování.

 

Jindřich Lasík, 1.9.2006

 

  

 


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar