Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Fantomasova DS opět létá

U příležitosti otevření výstavy „Na cestách s Louisem de Funèsem“ v Musée National de l'Automobile – Collection Schlumpf (Národní automobilové muzeum – Sbírka bratří Schlumpfů) v Mulhouse odhaluje společnost DS Automobiles kresbu vozu inspirovaného létajícím modelem z filmu „Fantomas se zlobí“.

Louis de Funès se objevil v mnoha filmech s různými modely DS.

Musée National de l'Automobile – Collection Schlumpf oslavuje ikonické vozy z filmů s Louisem de Funès na výstavě, která se bude koná od 5. dubna do 5. listopadu 2023.
Na výstavějsou modely vozů, které se ve filmech objevily, zejména vozy DS, plakáty, fotografie z natáčení a rekvizity. Tento model DS, navržený studiem DS DESIGN STUDIO PARIS, má křídla a směrové kormidlo stejně jako ve filmu z roku 1965.Louis de Funès se objevil v mnoha filmech s různými modely DS.

Společnost DS Automobiles se na této oslavě podílí společně s Muzeem Louise de Funèse vytvořením unikátní kresby, která je moderní adaptací vozu DS z filmu „Fantomas se zlobí“.
Vůz DS byl vedle Jeana Maraise, Louise de Funèse a Mylène Demongeotové jednou z největších hvězd druhého dílu trilogie Fantomas, zejména při sjíždění zatáček z Vesuvu v podání kaskadéra Rémyho Julienna a při závěrečném úniku jako létající DS se zatahovacími křídly.


DS 9.4.2023

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Muzeum Lomnice nad Popelkou
Subaru Forester
Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2023 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar