Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Fantomasova DS opět létá

U příležitosti otevření výstavy „Na cestách s Louisem de Funèsem“ v Musée National de l'Automobile – Collection Schlumpf (Národní automobilové muzeum – Sbírka bratří Schlumpfů) v Mulhouse odhaluje společnost DS Automobiles kresbu vozu inspirovaného létajícím modelem z filmu „Fantomas se zlobí“.

Louis de Funès se objevil v mnoha filmech s různými modely DS.

Musée National de l'Automobile – Collection Schlumpf oslavuje ikonické vozy z filmů s Louisem de Funès na výstavě, která se bude koná od 5. dubna do 5. listopadu 2023.
Na výstavějsou modely vozů, které se ve filmech objevily, zejména vozy DS, plakáty, fotografie z natáčení a rekvizity. Tento model DS, navržený studiem DS DESIGN STUDIO PARIS, má křídla a směrové kormidlo stejně jako ve filmu z roku 1965.Louis de Funès se objevil v mnoha filmech s různými modely DS.

Společnost DS Automobiles se na této oslavě podílí společně s Muzeem Louise de Funèse vytvořením unikátní kresby, která je moderní adaptací vozu DS z filmu „Fantomas se zlobí“.
Vůz DS byl vedle Jeana Maraise, Louise de Funèse a Mylène Demongeotové jednou z největších hvězd druhého dílu trilogie Fantomas, zejména při sjíždění zatáček z Vesuvu v podání kaskadéra Rémyho Julienna a při závěrečném úniku jako létající DS se zatahovacími křídly.


DS 9.4.2023

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar