Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Escape6 Prague Car Festival nabídne exkluzivní exponáty

Escape6 Prague Car Festival osm let představuje návštěvníkům to nejlepší nejen z oblasti tuningu a performance vozidel. Za dobu své existence se zařadil mezi evropské výstavy s touto tematikou. A tak jsme se zeptali ředitele výstavy Martina Apeltauera, na co se letos mohou návštěvníci těšit.

Martine, většina exponátů z celé Evropy jsou naprosté unikáty a originály. Jak je těžké dostat je do Prahy právě na tuto výstavu?


Dnes už mnohem méně než v počátcích. Byl to vždy náš sen vidět v České republice ta nejlepší vozidla z výstav v Německu, nebo třeba i Polsku a Maďarsku. Po několika letech doslova přemlouvání to byly první vlaštovky a dnes i zahraniční auta pečlivě vybíráme a zdaleka ne všechna přihlášená se mohou výstavy zúčastnit.


Sice jsme uvedli, že Escape6 Prague Car Festival je prioritně zaměřen na tuning a performance vozidla, mohou se ale návštěvníci těšit i na další zajímavosti ze světa automobilů?


Jistě. Tuning je sice originální, ale ne pro každého. Proto si přijdou na své také fanoušci závodních a historických automobilů, supersportů, elektromobility, amerických korábů nebo třeba špičkových simulátorů.


Tedy nejedná se jen o tuningem upravená a vylepšená auta, ale třeba i o supersportovní a jiné vozy, co z nich uvidíme letos?


V loňském roce jsme rozšířili venkovní program o sraz majitelů sportovních modelů značky Ford. Sešlo se přes pět desítek krásných a hlavně výjimečných automobilů, a proto i letos budeme s několika změnami pokračovat.K nim patří především to, že omezení značkou padlo, a můžeme se tak těšit na mnohem pestřejší a výrazně vyšší účast. V neděli se také koná oficiální sraz vozů Porsche ve spolupráci s Porsche Classic Clubem ČR nebo sraz majitelů moderních elektromobilů. To samozřejmě nic nemění na tom, že tematicky různorodé exponáty opět zaplní především pět vnitřních hal, a na akci tak bude téměř 800 exponátů.


Již tradiční součástí výstavy jsou také exponáty odkazující na naši i zahraniční minulost. Uvidíme tedy i letos něco exkluzivního?


Sekce Classic Cars je od loňského roku stabilním bodem vnitřního programu a představí zhruba dvě desítky zajímavých automobilů. Nejedná se o desítky let staré exponáty, ale většinou o tzv. youngtimery, které nejsou nijak upravené, ale určitě stojí za zhlédnutí pro svou dlouhodobou hodnotu mezi fanoušky automobilů.

A nejen minulostí je člověk živ. Vaší výstavy se zúčastňují také mladí nadšenci a budoucí profesionálové z oboru. V loňském roce to byli například studenti z Mladé Boleslavi, kteří předvedli veřejnosti svou přímo exkluzivní práci při přeměně sériové škodovky ve zcela unikátní automobil. Představí se i letos s nějakým svým studentským vozem?Ano, představí, a jde o letošní novinku s názvem Mountiaq. Jedná se o pickup na bázi modelu Škoda Kodiaq a návštěvníci budou mít jednu z prvních možností vidět ji opravdu ve veřejném prostředí.


A jaké další exponáty můžete mezi ostatními alespoň trochu vyzdvihnout?


Letos se podařilo zaujmout výrazně větší množství firemních vystavovatelů. Znamená to, že uvidíme mnoho tzv. showcars od renomovaných firem. Jsme také rádi za účast značky Mercedes a její aktivity AMG Driving Academy. V této expozici se představí celkem tři zajímavé exponáty a jeden z nich v naprosté výstavní premiéře v ČR, a to model AMG GT R PRO. Jedná se o vrcholné provedení AMG GT s řadou specifických řešení zejména v oblasti aerodynamiky, podvozku a využití karbonových dílů. To vše v limitované edici, vyrobeno bude pouze 750 kusů celosvětově a jeden se díky AMG Performance Center Praha objeví i na naší výstavě.
Další opravdovou specialitou je vozidlo označené jako Bureko 6x6. Je to česká výroba terénního vozidla typu pick-up, kde jako základ slouží Chevrolet Silverado. Podle slov výrobce se jedná o nejdražší u nás vyráběné auto s úctyhodnými technickými parametry. A v neposlední řadě je to také premiéra vozu Škoda RSJ 300 se slavnostním odhalením v sobotu ve 12 hodin. Jako základ vozu byla použita „kastle“ ze Škody 110 R, ale i u té došlo k významným změnám, kde například výška vozu je jen 120 cm, motor o výkonu 200 koní je umístěn před zadní nápravou. Aerodynamické tvary vozu působí mohutným dojmem, avšak zdání klame, hmotnost automobilu je díky laminátovým a karbonovým dílům pod 700 kg.Escape6 Prague Car Festival podporuje některé veřejně prospěšné aktivity. Které z nich považujete za opravdu zajímavé a proč se v nich angažujete?


Jednou z nich je určitě aktivita Tuning bezpečně! s letošní novinkou v podobě seriálu akcí Track&Safety. Při ní se účastníci školí v lepším ovládání svých automobilů, což přispívá ke zvýšení bezpečnosti na silnici. Stejně tak tomu je i v případě opravdu kvalitního tuningu, kdy úpravami může projít také vůz pro každodenní využití doma i v menší firmě. V expozici projektu Tuning bezpečně! bude v tomto případě k vidění upravený vůz VW Caddy. Ten získal díky několika úpravám mnohem vyšší výkon i točivý moment, lepší jízdní vlastnosti i atraktivnější vzhled. Další zajímavý projekt je autoškola s názvem Autoškola jinak! Ta bude mít na výstavě veřejnou premiéru a jedná se o nový typ autoškoly, která je alternativou k dnešním, řekněme tradičním možnostem. Studentům nabídne výuku se zajímavým automobilem, s výrazně rozšířenou výukou a se zaměřením na opravdu zvládnutou teorii i praxi za volantem, nejen absolvování závěrečné zkoušky. Nadčasové je také následné vzdělávání absolventů po dobu tří let v podobě kurzů bezpečné jízdy na akcích Track&Safety.


A co naši nejmenší, myslí pořadatelé třeba i na to, že na výstavu vyrazí celé rodina s menšími dětmi?


Jistě, vše je připravené opravdu pro každého. Na venkovním prostoru budou pro dospělé k dispozici zážitkové jízdy se supersporty, drift taxi, drift trike, jízdy s rallye speciálem, nebo jedním z vozů značky KIA. Pro děti pak dětské motokáry, šlapací dráha, dopravní hřiště, buggyny a další aktivity. Uvnitř je možné vyzkoušet zajímavé simulátory a velké množství herních konzolí; návštěvníci se mohou zúčastnit tomboly, workshopů v leštění a polepování automobilů, pozorovat vystoupení v rámci volby Miss Tuning, která letos vzejde z finalistek Miss České republiky a další body programu. Zajímavá bude také sekce magazínu Drift&Tuning, ve které proběhnou besedy se zajímavými lidmi a soutěže o věcné ceny.


Děkujeme za rozhovor, ať se vám daří a Escape6 Prague Car Festival stále nabízí zajímavou podívanou a zábavu.
31. srpna - 10-18 hodin
1. září - 10-16 hodinPR 27.8.2019

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar