Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

DS3 Crossback
 

Eliška Junková na obrazech od Jirky Rameše

Jestli jste příznivci automobilové historie, tak máme pro vás tip na krásný a hodnotný dárek. Určitě každý z vás slyšel o Elišce Junkové, velké postavě automobilového sportu 20. let minulého století.

Měl jsem štěstí, že díky ing.Milanu Jozífovi, tehdejšímu šéfredaktoru časopisu Automobil, jsem mohl poznat tuto úžasnou dámu a byť už je to třiadvacet let, kdy nás opustila, tak si na setkání vzpomínám, jako by to bylo včera. V tu dobu jsem pracoval v redakci společně s Jirkou Ramešem, uznávaným a věhlasným výtvarníkem. A co by to bylo za malíře, kdyby nenamaloval obraz Elišky Junkové.


Na obrázcích můžete posoudit, jak věrohodně se mu podařilo Elišku Junkovou zachytit. A kdyby se vám modrý obraz „akryl na sololitu o velikosti 65 x 60 centimetrů nebo žlutý „akryl na plátně“ o velikosti 70 x 50 cm líbil, tak prodej zajišťuje pražská Galerie La Femme (www.glf.cz Praha 1, Bílkova ).


Můžete si udělat radost sobě nebo někomu jinému.
V současné době jsou obrazy vystaveny na výstavě První republika v kulturním institutu Alternativa ve Zlíně ulice Osvoboditelů 3778.


Otevřeno: PO-PÁ: 8-12, 13-17, SO: 10-16 (mimo 2. 11., 16. 11., 30. 11., 14. 12.)


JL 13.11.2018

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar