Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Dobrovolní hasiči z Kytlice mají novou techniku

V sobotu bylo ve Sboru dobrovolných hasičů v Kytlici rušno. Naštěstí nikde nehořelo, ani nedošlo k nějaké živelné pohromě, naopak se pochlubili novou technikou. Ale ještě, než farář Josef Jaroš technice požehnal, tak velitel Jan Havránek přijal za prvního četného člena Jana Masojídka za vedení zásahu v obci Mezná během obrovského požáru v Českém Švýcarsku.

Před požární zbrojnicí otevřenou v roce 2011 při obnovení Sboru dobrovolných hasičů v Kytlici (zanikl v roce 1993) stála požární stříkačka MAN, kterou používají již od května. Byla vyměněna za Tatru 815, která putovala k jednotce do Chřibské, stejně jako dosud používaný Nissan Patrol.


A právě jako náhrada za Patrol byla z rozpočtu obce a dvakrát odsouhlasena minulým i současným zastupitelstvem, zásahová Toyota Hilux 4x4. Poprvé tak získali hasiči z Kytlice nový automobil v ceně 1 075 000 Kč. K tomu je třeba ještě připočítat špičkový naviják za 70 000 Kč a dalších 140 000 Kč za vybavení vozu. Přestavbu sériového offroadu na hasičský automobil provedla firma Komet.Zásahový automobil není primárně určen pro dopravní nehody, proto nemá hydraulické nářadí, ale je vybaveno například vyprošťovacím nářadím jako jsou stříhací nebo roztahovací čelisti, dále motorovou a rozbrušovací pilou a dalším potřebným. Laminátový hardtop byl osazen výklopnými bočními křídly.Toyotu Hilux s pohonem všech kol, redukcí a uzávěrkou diferenciálu pohání vznětový přeplňovaný čtyřválec objemu 2.4 litru. Dosahuje výkonu 110 kW při 3400 otáčkách za minutu a točivého momentu 400 Nm v rozmezí 1600 až 2000 otáček.
JL 13.11.2023

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar