Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Dobrodružství s Touaregy

Pro všechny majitele vozů Touareg, kteří jej vlastní krátce a neví, co se v něm všechno skrývá, nebo pro ty, kteří jej vlastní již dlouho, ale schází jim dobrodružství a stejně naladění přátelé byl založen český TouaregClub.

„Zájem o Touaregy stále stoupá, stejně jako poptávka po outdoorových akcích, na kterých by naši zákazníci mohli poznat schopnosti svých vozů. Proto jsme se rozhodli založit TouaregClub,“ vysvětluje manažer klubu Michal Šesták ze společnosti Import VW Group. Členství v klubu je pro zákazníky, kteří si zakoupili Touareg u některého z autorizovaných prodejců VW v ČR, bezplatné a skýtá řadu výhod. „Nabízíme například zdarma detailní seznámení s vozem, a to i v terénu, na sněhu i náledí, zaškolení ve velmi náročném terénu v našem demo vozidle, nebo přímo v automobilu člena klubu, pokud jej koupil v autorizované síti VW. Budeme pořádat víkendová setkání i náročnější výpravy a členové budou mít možnost zakoupit si doplňky k vozu, které nejsou běžně v prodeji,“ vyjmenovává Michal Šesták výhody členství.
Outdoorové akce budou pro zájemce o členství asi největším lákadlem. Víkendová setkání majitelů Touaregů se budou odehrávat na netradičních místech v přírodě – tankodromech, autokrosových nebo motokrosových tratích – a za účasti zkušených instruktorů. Pod jejich vedením si každý bude moci vyzkoušet, jak se chová Touareg v terénu.
Dobrodružné povahy se mohou těšit na poznávací výpravy a expedice, které povedou do málo turisticky navštěvovaných míst. „Letošní expediční premiéra má název Touaregem za Drákulou 2007. V srpnu vyrážíme na týden do rumunských Transylvánských Alp po stopách hraběte Drákuly,“ říká Michal Šesták. Majitelé Touaregů si vyzkoušejí schopnosti vozů i mimo silnici, na prašných a kamenitých cestách. „Účelem expedic ale není vozy zničit. Chceme, aby majitelé na vlastní kůži zažili, co všechno jejich auto zvládne.“ Náklady na organizaci této první expedice včetně doprovodných vozidel a průvodcovských služeb hradí za členy TouaregClubu, kteří si vůz koupili v autorizované síti VW v České republice, společnost Import Volkswagen Group.
Touareg se příchodem na český trh v roce 2003 stal ikonou vozů kategorie SUV. Od roku 2003 si zákazníci v ČR koupili přes 1600 těchto automobilů (celosvětově se prodalo ca 300 000). Luxusní automobil, v němž je cestování pohodlné jak na silnicích, tak v terénu, je za dobu své existence na trhu ověnčen řadou ocenění – obdržel např. titul „Terénní vůz roku 2006“ v kategorii „Luxusní SUV“, Internet Auto Award vyhodnotil Volkswagen Touareg terénním vozem roku 2003, 2004 a 2005 a vynikajícím způsobem obstál Touareg i v hodnocení testů bezpečnosti EURO NCAP.

JL, 17.8.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar