Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

DS Automobiles je partnerem Festivalu Czech Design Week

Festival designové a umělecké tvorby Czech Design Week se pro svůj desátý ročník rozhodl zavítat opět do pražské výstavní síně v Galerii Mánes, ale ožívá i na jiných místech centra Prahy. Ve dnech od 7. do 10. září 2023 představí současnou nejen českou designovou tvorbu napříč různými obory, od zavedených jmen po nastupující generaci talentovaných tvůrců.

Zaměřuje se především na lokální kreativní výrobu a tvorbu, představuje malá nezávislá studia i jednotlivce, kterým pomáhá prosadit se nejen v Česku, ale i ve světě a snaží se o jejich propojení s mediálním a podnikovým prostředím. Zvláště pak podporuje nadějné studenty českých uměleckých škol. Součástí festivalu je i udílení cen Czech Design Award.


Ikonický funkcionalistický prostor Galerie Mánes je pevně spjat s naší historií, vznikl na přelomu 20. a 30. let minulého století podle návrhu architekta Otakara Novotného pro Spolek výtvarných umělců Mánes, který hostil taková jména jako Max Švabinský, Toyen, Emil Filla, ale také Pablo Picasso, Salvador Dalí či Frank Lloyd Wright.


V rozmezí čtyř dnů od 7. do 10. září festival nabídne výběr současné tvorby českých i zahraničních designérů, studentů, značek a studií napříč všemi obory designu: od interiérového a průmyslového designu, sklo, keramiku, fashion a šperk až po grafiku a vizuální tvorbu. Letos bude k vidění více než 100 vystavovatelů


DS 4 ESPRIT DE VOYAGE

DS 4 ESPRIT DE VOYAGE vychází z modelu DS 4 RIVOLI a přináší navíc exkluzivní detaily a bohatou nadstandardní výbavu. Z interiéru čiší exkluzivní pocit světla spojený se specifickým světlým odstínem a bezkonkurenčním know-how. Interiér, který je symbolem úniku, zdobí šedý odstín Galet na sedadlech ze zrnité kůže, nový harmonický odstín Šedá Granit na bočních panelech a obložení palubní desky v kůži Nappa.

Detaily podtrhují know-how francouzských řemeslníků společnosti DS Automobiles. Na přístrojové desce je v kůži vyražen nápis ESPRIT DE VOYAGE, který ilustruje ambici značky DS Automobiles rozšířit své know-how z Paříže do okolního světa. Zobrazení mapy Evropy je vykresleno paprsky soustředěnými kolem motivu Clou de Paris symbolizujícího výchozí bod a místo, kde byla tato kolekce vytvořena: DS DESIGN STUDIO PARIS. Na dveřních prazích je rovněž umístěn nápis ESPRIT DE VOYAGE s uvedenou ikonickou mapou a obruba koberečků je ve specifickém šedém odstínu, který ladí s interiérem.
Zvenčí byl vzor vyrytý laserem na krytech zrcátek záměrně upraven tak, aby naznačoval pohyb a aerodynamiku a symbolizoval tak cestování. Přední část vozu zdobí maska DS WINGS v leskle černém odstínu umístěná mezi světlomety DS MATRIX LED VISION a mřížka chladiče, která je doplněna kaskádou chromovaných prvků. Okna a víko zavazadlového prostoru získaly elegantní ozdobnou leskle černou lištu. Devatenáctipalcová kola CANNES s diamantovým výbrusem a matným lakem představují nový matný odstín Šedá Anthracite.

S černou střechou v odstínu Perla Nera lze kombinovat šest odstínů karoserie: Šedá Lacquered, která se objevuje i na zapuštěných klikách dveří, Šedá Platinium, Bílá Cristal Pearl, Černá Perla Nera, Bílá perleť Nacré nebo červená Velvet.

Kromě základní výbavy, která zahrnuje hands-free přístup a startování, přední a zadní parkovací asistent se zpětnou parkovací kamerou, DS EXTENDED HEAD UP DISPLAY, systém infotainmentu DS IRIS SYSTEM, DS SMART TOUCH, systém poloautonomního řízení DS DRIVE ASSIST 2. 0 a světlomety DS MATRIX LED VISION, nabízí paket Elektrická sedadla s vyhřívanými a odvětrávanými předními sedadly s masážní funkcí, vyhřívaný volant, elektricky ovládané víko zavazadlového prostoru, hliníkové kryty pedálů a vrstvená akustická boční okna.


DS 4 ESPRIT DE VOYAGE je k dispozici ve verzi s plug-in hybridním motorem E-TENSE 225 nebo s benzínovým motorem PureTech 130 či dieselovým motorem BlueHDi 130.


DS 4.9.2023

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar