Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën Roadshow přilákala na nové modely

Další ročník akce Citroën Roadshow, která se nesla s podtitulem Electric Experience, proběhla u obchodních center na celkem patnácti místech napříč celou Českou republikou.

Návštěvníci měli jedinečnou možnost otestovat si letošní novinku, vlajkovou loď Citroën C5 X v hybridní i benzinové verzi, letos modernizovaný vůz SUV C5 Aircross Plug-In Hybrid nebo elektrickou verzi oblíbeného Berlinga.

Kromě těchto novinek byl k dispozici oblíbený městský Citroën C3 a kompaktní SUV C3 Aircross. Z elektromobilů se představily také designový hatchback ë-C4 a velkoprostorový ë-SpaceTourer.

Na letošní ročník Citroën Roadshow přilákaly návštěvníky hlavně elektrické a hybridní vozy a možnost vyzkoušet si jejich jízdní vlastnosti. Největší zájem byl o novinku C5 X v obou motorizacích. Celkem proběhlo přes 1200 testovacích jízd.

Účastníky roadshow doprovodil bohatý program, který se nesl v charitativním duchu. Protože je Citroën hrdým partnerem profesionálního cyklistického týmu AG2R, umístil na stanovištích během roadshow cyklistický trenažér a za každý našlapaný kilometr věnuje 10 Kč pro maminky, které se starají o děti se speciálními potřebami a trpí různými těžkými diagnózami.

Díky pozitivnímu ohlasu návštěvníků a jejich sportovnímu nadšení ujeli na trenažéru 1220 km, to znamená finanční odporu 12 200 Kč. Po zaokrouhlení věnuje Citroën 20 000 Kč na sbírku na víkendovou akci pro maminky a jejich postižené děti a společně tak pomůžeme doplnit energii tam, kde chybí.

V rámci výročí 40 let od uvedení modelu Citroen BX na trh mohli návštěvníci roadshow vidět tento model na vlastní oči u OC EUROPARK v Praze Štěrboholy. Na místě byl vystaven i legendární model DS.
Pro zájemce o techniku byl připraven edukační elektrokoutek, děti měly k dispozici speciální sportovní elektrovůz, autodráhu a dětský koutek.


Citroën 10.10.2022
Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Muzeum Lomnice nad Popelkou
Subaru Forester
Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2023 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar