Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Chrysler LLC s novým majitelem

V České republice se importérem vozů značek Chrysler, Jeep a Dodge stává nová společnost Chrysler Czech Republic s.r.o., která přebírá tyto aktivity od společnosti DaimlerChrysler Automotive Bohemia s.r.o.

Oznámené začlenění Chrysler Group do struktury společnosti Cerberus Capital Management L.p. bylo dokončeno. Vznikla nová společnost Chrysler LLC, označovaná jako „nový Chrysler“. Za posledních 50 let se jedná o jediného velkého amerického výrobce automobilů, kterého vlastní soukromá společnost.
Dne 14. května 2007 oznámila společnost DaimlerChrysler AG, že Cerberus koupil 80,1 procenta v holdingové společnosti, která je známá jako Chrysler LLC. DaimlerChrysler AG, který se po schválení akcionáři přejmenuje na „Daimler AG“, si ponechal 19,9 procenta akcií. Jak již bylo oznámeno dříve, společné projekty obou společností budou pokračovat v nezměněné podobě i nadále.
Nový Chrysler oslavil „první den“ v pondělí 6. srpna 2007 nejen v místě svého sídla v americkém Auburn Hills v Michiganu, ale také ve všech svých pobočkách po celém světě, tedy i v ČR, kde vznikla společnost Chrysler Czech Republic s.r.o. Ta přebírá veškeré prodejní aktivity a bude pokračovat jako výhradní dovozce značek Chrysler Jeep Dodge na český trh. Současně s tím se vrátilo také tradiční logo Pentastar, které bylo v modernizované podobě odhaleno dnes, tedy v pondělí 6. srpna 2007.

Chrysler
Společnost Chrysler LLC se sídlem v Auburn Hills, Michigan, USA vyrábí automobily a další produkty značek Chrysler, Jeep®, Dodge a Mopar®. V roce 2006 činily prodeje celé této skupiny 2,7 mil. automobilů. Prodeje mimo region Severní Ameriky byly největší za posledních deset let a ve srovnání s rokem 2005 vzrostly o 15 procent. Rok 2006 byl pro společnost rekordní i z důvodu množství na trh uváděných nových modelů (Chrysler představil v roce 2006 deset nových vozů). Modelová ofenzíva je přitom naplánována také pro rok 2007. Specifickou vlastností vozů společnosti Chrysler je jejich nezaměnitelnost a široký záběr. V tomto směru jsou nejlepšími příklady např. automobily Chrysler 300C, Jeep Commander nebo Dodge Caliber. Chrysler Foundation, která je charitativní součástí společnosti Chrysler, věnovala do nejrůznějších grantů v roce 2006 23,6 miliónů dolarů.

Cerberus
Společnost Cerberus Management Capital, L.P, založená v roce 1992, je jednou z největších soukromých investičních společností spravující fondy a účty v hodnotě 25 miliard dolarů. Cerberus se specializuje na finanční a operační transformaci dlouhodobě podhodnocených společností, z nichž v dlouhodobém horizontu vytváří díky týmu čítajícímu 275 profesionálů vedoucí společnosti ve svém oboru. Cerberus sídlí v New Yorku a má pobočky v Atlantě, Chicagu, Los Angeles, Londýně, Baarnu, Frankfurtu nad Mohanem, Tokiu, Osace a Tajwanu.

PL, 9.8.2007


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar