Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Chevrolet Corvette míří do Prahy

Jen týden po Retro Prague se na Výstaviště v pražských Holešovicích sjedou v sobotu 21. července opět automobily, tentokrát Chevrolet Corvette. Důvodem je sedmý mezinárodní sraz těchto sportovních amerických automobilů.

První generace Corvette se objevila v roce 1953 se šestiválcovým motorem 3.5 o výkonu 111 kW a hned v prvním roce se prodalo 315 exemplářů, což však nestačilo ani na zásobování všech amerických dealerů jedním vozem. Původně byla Corvette těžko prodejná, neboť poměrně komplikovaná konstrukce laminátové karoserie zvyšovala cenu. Poté následovala další generace, druhá s dvěma světlomety přitahovala hlavně dvoubarevně řešenou karosérií, třetí měla už čtveřici světlometů.
Do Prahy by se mělo sjet na dvě stovky vozidel, včetně současných, které na českém trhu distribuje firma A.Charouz Motors, která je také hlavním partnerem srazu, pořádaného Corvette Clubem Praha.
V době mezi 10. a 14. hodinou bude probíhat registrace, od 11 pak přehlídka na rampě a v 15 hodin se kolona vydá na Spanilou jízdu Prahou, která bude zakončena v podstatě odjezdem do kempu ve Skochovicích.
Během akce se mohou návštěvníci seznámit s historií tohoto legendárního vozu, na místě bude totiž k vidění všech šest generací. Na výstavišti v Holešovicích bude dále distributor poskytovat technické konzultace majitelům vozů a také nabízet širokou škálu originálního příslušenství.

JL, 19.7.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar