Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Česká auta 1:X v Roztokách u Prahy

Areál Středočeského muzea v Roztokách je známým a tradičním místem setkání zájemců o českou historii a umění. Pravidelně představuje zajímavé expozice zaměřené na techniku nebo sběratelství.

Letos čeká na návštěvníky v době od 17. dubna až do 19. srpna výstava Česká auta a 8. května tradiční Soutěž elegance historických vozidel pořádaná Veteran Car Clubem Praha. Historie výroby automobilů v českých zemích provází také historie výroby jejich miniatur – hraček a modelů. Od dřevěných výrobků přes bakelitová auta až po detailní plastové i kovové modely až k současným dokonalým maketám v různých měřítkách.
Příznivci autosportu jistě uvítají expozici věnovanou slavným závodním vozům, ale zároveň si dokonalými miniaturami legendárních vozů Škoda 130 RS připomenou 30. výročí od úspěchu ve slavné Rallye Monte Carlo – 12. místo Blahna – Hlávka, 15. místo Zapadlo – Motal.
Záměrem výstavy není nahromadění tisíce exponátů, ale představení především známých automobilů, zajímavých modelů a také odlišný přístup k jejich konstrukci a výrobě, daný odlišnými technologickými i ekonomickými podmínkami konkrétního období. Součástí výstavy budou i době reálie, prospekty nebo katalogy. V expozici je několik stovek pečlivě vybraných exponátů, které mapují historii, ale také přinášejí informace o technologii a materiálu, z nichž malá autíčka vznikají.
„Naše společnost převzala výrobu české autodráhy. V souvislosti s tím jsme se podrobněji seznámili nejen s historií její výroby, poznali jsme také historii hračkářské výroby v českých zemích a lépe porozuměli problematice kovomodelářství i plastikářské výroby. Podobně jako při výrobě skutečných automobilů je výroba modelů spojena s fortelem konstruktérů i všech pracovníků z výroby a montáže“, říká Roman Kysela z firmy Model-Faro Plzeň.
Realizace výstavy by nebyla možná bez pomoci dalších partnerů, mezi něž patří majitelé portálu Starehračky, firmy Foxtoys a Abre a také panu Hynku Knappovi, nestoru československého automobilového modelářství.

JL, 11.4.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar