Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

DS3 Crossback
 

Ceny pro Subaru na slavnosti Legendy

Přes 50 000 lidí v květnu navštívilo automobilovou slavnost Legendy. Jednu z největších a zároveň řekli bychom i nejzajímavějších expozic představila značka Subaru – díky programu a krásným autům byla dokonce vybrána jako nejlepší stánek výstavy.

Automobily Subaru dřívějšího data narození nepatří u nás zrovna k dvakrát rozšířeným, a proto každého příznivce této značky potěší pohled na modely dříve narozené. Nechybělo například stylové kupé SVX, klasické modely Leone a XT, závodní GSR Coupe,, s nímž Vojtěch Štajf absolvoval Carera Panamericana, drsné offroadové Legacy, ikonické WRX STI první generace a další zajímavá auta. Dvě soutěžní Subaru byla k vidění také v zoně závodních automobilů a po výstavišti se pohybovala také Imreza s dvěma volanty, jeden vředu, druhý vzadu.


Subaristé nejen své vozy milují a jen neradi se s nimi loučí, ale mají i smysl pro humor, jak dokládal stylové křížek a nekrolog vztahující se i ikonickému STi.


Stejně jako v minulých letech připravilo Subaru pro návštěvníky velkou odpočinkovou zónu, kde mohli ulevit nohám, vzít si vodu zdarma nebo si odnést subarácké tetování (zatím jenom dočasné). Protože byl stánek propojen i s klubovou výstavou zajímavých aut od soukromých majitelů, mohli se všichni příznivci Subaru pokochat řadou málo vídaných aut napříč šedesátiletou historií.


Z nových modelů dělalo parádu sportovní kupé BRZ v limitované edici Spec.S, modernizovaný Levorg s dvoulitrovým motorem nebo Outback ve speciální edici X. Ten spolu s XV a Foresterem zároveň vozil fanoušky po zážitkové trati s řadou terénních překážek, která přilákala obrovské množství zájemců. Na krátkém okruhu absolvovala auta na 500 koleček a najezdila přes 50 kilometrů.


BRZ Spec.S se předvedlo také během spanilých jízd, kdy diváky podél trati potěšilo i několika efektními drifty. Dorazila též Sandra Pokorná se svým soutěžním WRX STI, děti zabavil stylový maskot inspirovaný slavným prasátkem Subo Pig a stovky lidí si udělaly radost nákupem v Subaru Butiku.


Zajímavou minulost značky se i díky ochotě majitelů Subaru povedlo plynule propojit se současností a namísto statické expozice si mohli subaristé na Legendách řadu věcí vyzkoušet na vlastní kůži. Však také stánek Subaru od pořadatelů získal ocenění za nejlepší expozici letošního ročníku a Subaru SVX bylo zároveň vybráno jako jedna z Hvězd slavnosti.
PR + JL 31.5.2019

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar