Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Centrum e-mobility Hyundai využívá špičkovou dobíjecí stanici

Ultra výkonná dobíjecí stanice Siemens Sicharge D o výkonu 300 kW je nainstalována před centrem e-mobility Hyundai Electrified v pražských Stodůlkách. Nově zrekonstruovaný showroom se zaměřuje na představení ekologických modelů a řešení pro udržitelnou mobilitu jihokorejské automobilky.

Nově zprovozněná dobíjecí stanice Siemens Sicharge D má výkon 300 kW a je určena pro zákazníky a partnery Hyundai Motor Czech. Sicharge D disponuje technologií dynamického rozložení výkonu: při dobíjení se řídí potřebami připojených vozidel. Elektromobil vybavený možností ultra výkonného dobíjení může u každé DC zásuvky využít disponibilní výkon dosahující 300 kW v závislosti na konfiguraci.


V případě paralelního dobíjení dvou vozidel najednou dojde k automatickému sdílení dostupného výkonu podle individuálních potřeb dobíjených vozů, což optimalizuje dobu dobíjení.
Instalovaná stanice je vybavena dvěma DC dobíjecími konektory typu CCS 2 a jedním AC dobíjecím konektorem Type 2. Jeden dobíjecí výstup CCS 2 je navíc vybaven speciálním aktivně chlazeným kabelem s možností dobíjecího proudu až 500 A (tzv. HPC, High Power Charging technologie). V případě AC dobíjení dosahuje dostupný dobíjecí výkon až 22 kW.

Dodaná konfigurace Sicharge D umožňuje plánované rozšíření o další dva externí dobíjecí výdejníky, což umožní z dobíjecí stanice dobíjet až 5 elektrických vozidel zároveň.
Sicharge D patří mezi nejvýkonnější stanice na trhu. Disponuje maximální účinností až 96 %, podporuje napětí od 150 V do 1 000 V a proudem až 1 000 A. To umožňuje využít maximální zátěž pro vozidla s napětím 800 V i dobíjení při nižším napětí (350–400 V), které je obvyklé zejména u současných elektromobilů. Stanice navíc zaujme designovým provedením a velkým 24palcovým displejem. Dobíjecí stanici je možné dodat i s platebním terminálem pro přímé bezkontaktní platby.

Hyundai Motor plánuje do roku 2025 představit celkem 12 nových bateriových elektromobilů. Cílem do roku 2025 je prodávat 560 000 elektromobilů ročně. Koncern Hyundai Motor Group, který zahrnuje také značky Kia a Genesis, bude do roku 2025 nabízet celkem 23 akumulátorových elektromobilů a plánuje prodávat na globálních trzích jeden milion těchto vozů ročně. Společnost hodlá do roku 2035 zcela elektrifikovat svou kompletní produktovou řadu v Evropě a do roku 2040 i globálně. Rovněž do roku 2040 si společnost Hyundai stanovila cíl dosáhnout podílu na globálním trhu elektromobilů ve výši osm až deset procent.


Hyundai n13.4.2022

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar