Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

CSG vstupuje mezi největší autodealery v ČR

Czechoslovak Group (CSG) realizovala další významnou akvizici: V únoru 2019 získala skupinu firem, která je největším prodejcem osobních vozidel značky Hyundai a druhým největším prodejcem značky Mazda na českém trhu.

Jedná se o akvizici několika společností, do jejichž majetku patří tři autosalony Hyundai, jeden autosalon Mazda, autorizované servisy obou značek a autopůjčovna. Celkový obrat skupiny, kterou CSG ovládla, dosáhl v roce 2018 téměř 1,7 miliardy Kč. Původní vlastník, Jan Červinka, i po prodeji svých podílů zůstává v čele společností jako vedoucí manažer. Cena transakce je neveřejná.

Akvizice se týká mimo jiné firem Hyundai Centrum Praha, Hyundai Centrum CB, Car Star Praha a Car Star Fleet. Zakladatelem a stoprocentním majitelem všech firem, kterých se transakce týkala, je český podnikatel Jan Červinka. Ten k transakci uvádí: „I když se mojí firemní skupině dařilo, hledal jsem silného a solidního partnera, který bude garantovat její další rozvoj. To se mi díky CSG podařilo.“

Michal Strnad, vlastník CSG, dodává: „Nabídka investovat do provázané skupiny autosalonů se silným postavením na trhu, kterou jsme dostali přímo od jejího zakladatele a stoprocentního vlastníka, nás oslovila. Jedná se o výhodné rozšíření a diverzifikaci portfolia společností CSG v automotive, kde jsme se zatím věnovali pouze segmentu užitkových vozidel.“

Jan Červinka začal s budováním firemní skupiny zaměřené na prodej osobních automobilů a doprovodné služby v roce 2013 v Praze – Dolních Počernicích, kde vzniklo Hyundai Centrum Praha. Skupina se postupně rozšířila o autosalony značky Hyundai v Českých Budějovicích a Strakonicích, autosalon Car Star Praha pro značku Mazda a autopůjčovnu Car Star Fleet.
Za rok 2018 skupina Jana Červinky prodala 2573 nových a 1443 ojetých a referenčních vozidel. Významnou součást jejího podnikání tvoří i servis a prodej náhradních dílů. Celkový obrat za rok 2018 dosáhl 1,684 miliardy Kč. Ve skupině pracuje přes 120 zaměstnanců.


PR 28.2.2019

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar